Życie.pl, nr 238/2019, Poniedziałek 26 sierpnia 2019 r., Marii i Zefiryny
Hensfort rośnie w siłę. Kielce zdobyte!
Są coraz bardziej pozytywnie bezczelni. Coraz mniej przejmują się faktem, z kim mierzą swoje siły. Coraz lepiej radzą sobie z presją nerwowych końcówek. Coraz mniej interesuje ich, gdzie prezentują swoje umiejętności. Pokonują kolejne, teoretycznie mocniejsze, przeszkody. Po ograniu akademików w Częstochowie, dzisiaj (11 listopada br.) przyszła pora na zabranie punktów trzeciej ekipie w tabeli, czyli AZS UJK w Kielcach.
Jakub Kucharski (z piłką) zdobył w Kielcach 8 punktów.
Zaczęło się od prowadzenia 0:4 w 2. min, by w 4. min Hensfort przeważał już 3:9 po „trójce” Kacpra Walciszewskiego. Dla kielczan był to pierwszy sygnał, że łatwo nie będzie, Sygnał, z którego nie wyciągnęli odpowiednich wniosków. Co prawda wygrali I kwartę, która do końca toczyła się na zasadzie cios za cios. Początek II ćwiartki należał do miejscowych. W 14. min, kiedy trafił Łukasz Pawlak, wynik brzmiał 29:20. Potem jednak przemyślanie zanotowali kapitalny run 0:12 i po punktach Karola Radonia w 16. min wygrywali 29:32! Kielczanie nie dali jednak za wygraną, bo mieli sporo swoich atutów. Na przerwę schodzili z przewagą 3-punktową przewagą – 41:38. III kwarta była znakomita z obu stron. Gospodarze zwiększyli tempo prowadzonych akcji, skutecznie szukali wolnych stref na obwodzie, ale przemyślanie grali chytrze. Najczęściej skutecznym wbijaniem się pod kosz i punktowaniem z półdystansu. Wynik wciąż balansował. Raz przechylał się na stronę akademików, raz na ich przeciwnika. W 29. min był remis 56:56, kiedy zza łuku przymierzył Rafał Serwański, a punkty Szymona Prusaka i ponownie R. Serwańskiego pozwoliły przemyślanom przewodzić po 30 minutach 56:60.

Do 38. min wydawało się, że doświadczenie weźmie jednak górę. Kielczanie byli częściej na prowadzeniu, byli pewni tego, co robią na parkiecie. Nie potrafili tylko udokumentować to punktowym odskokiem. Nie potrafili, bo uniemożliwiali im to goście aktywnością i agresywnością w poczynaniach. Kiedy w owej 38. min po raz siódmy zza łuku przymierzył P. Osiakowski, wydawało się, że młodzież Hensfortu pęknie. Było 72:69. Ale nic z tych rzeczy! Pękli kielczanie! I to bardzo boleśnie dla nich. Przegrali mecz. Do końca spotkania zdobyli ledwie dwa „oczka” za sprawą M. Szewczyka. Przemyślanie odpowiedzieli 9 punktami! Najpierw R. Serwańskiego. A potem rozpoczął się koncert Pawła Strzępka, zdecydowanie najlepszego na parkiecie. Zdobył ostatnich siedem punktów dla swojego zespołu i Hensfort odniósł bardzo cenne zwycięstwo nad teoretycznie mocniejszym przeciwnikiem.

AZS UJK Kielce – Hensfort Przemyśl 74:78 (20:17, 21:21, 15:22, 17:18)
Punkty: P. Osiakowski 28 (7x3), M. Szewczyk 11 (1x3), Ł. Pawlak 10 (2x3), I. Jagiełło 9 (1x3), A. Nowakowski 8, M. Druszcz 6 (2x3), O. Bloda 2, M. Fugiński 0, M. Kapuściński 0 (AZS); P. Strzępek 29, R. Serwański 15 (1x3), K. Walciszewski 14 (2x3), J. Kucharski 8 (2x3), B. Kosior 7 (1x3), Sz. Prusak 2, K. Radoń 2, Sz. Janczak 1, A. Adamek 0 (H).
Sędziowali: Robert Rydz i Magdalena Mazurewicz-Rydz (oboje z Krakowa). Widzów: 150.