Życie Podkarpackie nr 46/2018 Życie Podkarpackie nr 46/2018

Życie.pl, nr 323/2018, Poniedziałek 19 listopada 2018 r., Elżbiety i Seweryna
Hensfort wreszcie zwycięski!
27 października 2018 roku pewnie zapisze się złotymi zgłoskami w historii Hensfortu Przemyśl. Tego dnia aktualni mistrzowie Polski juniorów odnieśli swój pierwszy triumf wśród seniorów na II-ligowym szczeblu. Po bardzo dobrym meczu pokonali Daas Basket Hills Bielsko-Biała.
Jakub Kucharski (z piłką) w meczu z Daas Basket Hills był trzecim strzelcem zespołu.

Zaczęło się od dwóch celnych trafień najlepszego na parkiecie Kacpra Walciszewskiego. Gości na równą grę stać było przez 5 minut, mimo że mają w swoich szeregach kilku zawodników o niebo bardziej doświadczonych niż przemyślanie. W 4. min było 6:9, ale już dwie minuty później 14:11, ponownie po efektownym lay up’ie K. Walciszewskiego (17 pkt w I połowie). Wynik I kwarty ustalił Jakub Kucharski. II ćwiartka to bardzo twarda gra gospodarzy w obronie, szybkie wyjścia do kontr i zmienne tempo prowadzonych akcji. Taka taktyka okazała się nie do przeskoczenia dla rywali. W 14. min młodzież Hensfortu wygrywała 32:20 po trafieniu Bartosza Kosiora, a najwyższą przewagę osiągnęła w 19. min, kiedy nie pomylił się Szymon Prusak i było 39:27. Ostatecznie I połowa zakończyła się 10-punktową wygraną przemyślan 39:29.

Kiedy w 23. min ładne spenetrował Rafał Serwański i przewaga urosła do 15 pkt – 48:33, wydawało się, że goście nie znajdą recepty na odwrócenie czarnego scenariusza. Nie znaleźli go, ale był moment, kiedy przemyślanie wyciągnęli do nich pomocną dłoń. W końcówce III kwarty wkradło się w ich szeregi pewne rozluźnienie, co z miejsc wychwycili przyjezdni. W 29. min, po akcji 2+1 Michała Cichonia zniwelowali straty do 6 „oczek” – 51:45. Jeszcze na początku ostatnich 10 minut mogli mieć cień nadziei dzięki swojemu kapitanowi Robertowi Kozaczce (55:50), ale kiedy „trójkę” w 35. min odpalił Paweł Strzępek i doprowadził wynik do staniu 63:54, a za moment nie pomylił się K. Walciszewski, podwyższając prowadzenie Hensfortu (67:54), stało się jasne, że przemyślanie odniosą pierwsze zwycięstwo w historii swoich występów w II lidze seniorów.

Hensfort Przemyśl – Daas Basket Hills Bielsko-Biała 71:60 (21:16, 18:13, 15:18, 17:13)
Punkty: K. Walciszewski 25 (2x3), P. Strzępek 15 (1x3), J. Kucharski 12 (2x3), Sz. Prusak 9, B. Kosior 4, W. Słaby 4, R. Serwański 2, J. Complak 0 (H); G. Szybowicz 15 (3x3), M. Cichoń 13 (1x3), R. Kozaczka 13, M. Goryl 10, M. Adamus 4, P. Garus 4, P. Kania 1, K. Masłowski 0, K. Wieczorek 0, K. Wojas 0 (DBH).
Sędziowali: Damian Myszka i Sylwester Adamski (obaj z Krakowa). Widzów: 200.