Życie.pl, nr 323/2018, Poniedziałek 19 listopada 2018 r., Elżbiety i Seweryna
Piąta porażka koszykarzy Hensfortu
Nadal nie wiedzie się na II-ligowych parkietach młodym koszykarzom Hensfortu Przemyśl. Tym razem podopieczni Daniela Puchalskiego ulegli w Tarnowie tamtejszej MUKS 1811 Unii.
W akcji Wiktor Słaby (z piłką), niski skrzydłowy Hensfortu Przemyśl.

5. kolejka spotkań rozegrana została 24 i 25 października br. Po porażce u siebie z AZS AWF Mickiewicz, przemyska młodzież pojechała mierzyć swoje siły z Jackiem Sulowskim i spółką. W I kwarcie udawało im się otrzymywać kroku. Często trafiali zza linii 6,75 m. W 5. min było 8:11. Do  końca pierwszych 10 minut trwała walka cios za cios. W 7. min gospodarze przewodzili 16:14, by dwie minuty później przegrywać 16:19. Ostatecznie w końcówce trafili jednak Tomasz Palmowski oraz Mateusz Skowron i kwarta zakończyła się jednopunktową wygraną tarnowian.

Przemyślanie w II kwarcie walczyli bardzo ambitnie. W 14. min wciąż przegrywali ledwie punktem 31:30. Nie mieli jednak na tyle atutów, aby dogonić miejscowych. Punkty doświadczonych Tomasza Bryzka i Łukasza Kasperca pozwoliły MUKS 1811 Unii na zakończenie I połowy z 8-punktową przewagą (43:35). Po trzeciej, wyrównanej ćwiartce, gospodarze wygrywali 66:57. Skuteczna gra T. Bryzka na początku decydujących 10 minut, który zdobył siedem punktów z rzędu, pozwoliła w 35. min uciec gospodarzom na 76:62. Kiedy niebawem dwie „trójki” odpalił J. Sulowski było jasne, że punkty zostaną w Tarnowie. Było 85:71. Kapitan MUKS 1811 Unii ustalił także wynik meczu, dwukrotnie trafiając z linii rzutów osobistych. Ostatecznie tarnowianie wygrali 87:73 (24:23, 19:12, 23:22, 21:16).