Życie.pl, nr 337/2016, Piątek 2 grudnia 2016 r., Pauliny i Balbiny
Zwycięstwo MCS Daniel Gimbaskets 2 na zakończenie rozgrywek
Nietypowo, bo w środę, 15 kwietnia br., swój (prawdopodobnie) ostatni mistrzowski pojedynek w II-ligowych rozgrywkach rozegrali koszykarze MCS Daniel Gimbaskets 2 Przemyśl. Dość pewnie pokonali rezerwy ekstraligowego Asseco Gdynia.
Playmaker przemyskiego beniaminka Hubert Makuch (z piłką) w starciu z Wojciechem Czerlonką (z lewej) i Jakubem Kietlińskim (z prawej). W tle Artur Mikołajko.

Przemyślanie wygrali pewnie, ale ogólną ocenę obniżają im dwa poważne przestoje. Pierwszy w I kwarcie, który nie przyniósł większych konsekwencji, a wręcz napędził ich do większej koncentracji. Drugi, przeraźliwie długi, bo rozciągnięty na niemal całą III kwartę sprawił, że młodzi zawodnicy z Sopotu uwierzyli w swoje możliwości i do 35. min toczyli bardzo wyrównany pojedynek.
Zaczęło się od szybkiego prowadzenia przemyślan w 3. min 10:2, ale moment rozluźnienia kosztował ich utratę niemal całej przewagi, bo w 7. min zrobiło się ledwie 14:13. To na tyle podrażniło podopiecznych Macieja Milana, że do końca pierwszych 10 minut zanotowali znakomity run 15:0 i wygrali ćwiartkę otwarcia różnicą aż 16 punktów. Kiedy w 21. min objęli już 20-punktowe prowadzenie 47:27 uznali, że mecz pewnie wygra się sam. A tak w koszykówce, ani innej zespołowej dyscyplinie sportu, nie ma. Błąd rodził błąd, ale i wiarę gości, że mogą cokolwiek jeszcze w tym spotkaniu ugrać. O wiele za dużo swobody gospodarze pozostawili zwłaszcza Wojciechowi Czerlonce i Chrisowi Paredesowi, którzy w III kwarcie zdobyli 20 z 25 punktów całego zespołu. W 28. min sopocianie doprowadzili nawet do remisu 50:50. W decydującej ćwiartce wątpliwości już żadnych nie było. Miejscowi przestali hołdować rekreacyjnemu podejściu do swoich obowiązków i to z miejsca odbiło się na rezultacie.
Warto odnotować kapitalne wręcz statystyki dwóch graczy beniaminka. Alexander Machowski zdobył 19 punktów, miał 21 zbiórek i kosmiczny wręcz przelicznik evaluation – 42! Nie gorzej zaprezentował się Artur Mikołajko. Popularny „Mikołaj” zdobył 20 punktów, miał aż 26 zbiórek i przelicznik evaluation – 39!
Przemyślanie zakończyli rozgrywki. Obecnie zajmują 2. miejsce w tabeli, mając jednak dwa mecze więcej od rywalizujących z nimi zespołów AZS AGH Alstom Kraków i Księżaka Łowicz. Przy sprzyjającym układzie i wynikach tych ekip w dwóch ostatnich kolejkach istnieje prawdopodobieństwo, że beniaminek może zachować tę lokatę. A wówczas podopiecznych M. Milana czekałaby jeszcze walka w barażach o awans do I ligi.

MCS Daniel Gimbaskets 2 Przemyśl – Asseco II Gdynia 84:67 (29:13, 16:14, 11:25, 28:15)
Punkty: A. Mikołajko 20, A. Machowski 19 (1x3), B. Bal 18, G. Płocica 15 (2x3), H. Makuch 7 (1x3), D. Dratwa 2, W. Majka 2, B. Reichert 1, S. Kus 0, M. Siwak 0, K. Strzepek 0 (MCS Daniel); Ch. Paredes 23 (3x3), W. Czerlonko 21 (2x3), D. Grujić 11, M. Marczuk 5, D. Sączewski 4, J. Kietliński 3 (1x3), R. Białkowski 0, A. Kazimierczuk 0, M. Pietkiewicz 0, A. Siewruk 0 (A).
Sędziowali: Miłosz Tracz i Michał Pogon (obaj z Krakowa). Widzów: 100.