Życie Podkarpackie nr 50/2017 Życie Podkarpackie nr 50/2017

Życie.pl, nr 346/2017, Wtorek 12 grudnia 2017 r., Adelajdy i Aleksandra
Koszykarze Hensfortu pokonali kolejną przeszkodę w Pucharze Polski
Dzisiejszego (29 listopada br.) wieczoru na parkiecie hali POSiR w Przemyślu rozegrany został mecz II rundy Pucharu Polski PZKosz. Ekipa 17-latków Daniela Puchalskiego gościła II-ligową Rosę Radom.
W I rundzie Pucharu Polski PZKosz. młodzież z Przemyśla pokonała Unię Tarnów.

Nie ugościła ich zbyt miło, bo po bardzo dobrym spotkaniu w wykonaniu całego zespołu, odesłała radomian do domu z porażką. Początek spotkania zdecydowanie należał do przemyślan, którzy szybko zbudowali sobie sporą przewagę. Przebieg II kwarty zupełnie odwrócił te proporcje. Tym razem na parkiecie rządzili goście i przed drugimi 20 minutami całą zabawę można było zaczynać od nowa. Było 38:37.

Zaraz na inaugurację II odsłony radomianie wyszli nawet na prowadzenie (38:39) i do 26. min przewaga punktowa była raz po jednej, raz po drugiej stronie. Pat przełamał Paweł Strzępek, punkty dodał Szymon Janczak i Bartosz Kosior, dzięki czemu Hensfort uzyskał trochę wyraźniejszą przewagę punktową – 54:46, kończąc III ćwiartkę z 9-puntowym naddatkiem (59:50). Decydującym fragmentem o wygranej gospodarzy były pierwsze trzy minuty ostatniej kwarty. Przemyślanie zanotowali  run 10:3 i w 33. min wygrywali już różnicą 16 „oczek” (69:53). Mimo starań II-ligowcowi, tych strat nie udało się już odrobić. Podopieczni Daniela Puchalskiego awansowali do Final Four Pucharu Polski PZKosz.

Hensfort Przemyśl – Rosa Radom 84:72 (27:11, 11:26, 21:13, 25:22)
Punkty: P. Strzępek 22 (2x3), Sz. Janczak 16, K. Walciszewski 14 (2x3), J. Complak 8 (2x3), B. Kosior 7 (1x3), K. Radoń 7 (1x3), Sz. Prusak 4, W. Słaby 4, J. Kucharski 2, A. Adamek 0, M. Kleszcz 0, R. Serwański 0 (H); K. Rojek 23 (1x3), H. Strzelec 16, P. Kwadrans 8 (1x3), B. Sowa 6, W. Kula 5 (1x3), S. Walski 4, K. Wydra 4, J. Kowalczyk 2, F. Starzyński 2, K. Wosztyl 2, B. Chebdowski 0, M. Paszkiewicz 0 (R).
Sędziowali: Jakub Adamczek (Ryki), Magdalena Mazurewicz-Rydz (Lublin). Widzów: 100.