Życie Podkarpackie nr 38/2017 Życie Podkarpackie nr 38/2017

Życie.pl, nr 265/2017, Piątek 22 września 2017 r., Tomasza i Maurycego
Pożyteczne sprawdziany przemyskich koszykarzy
Trzy kontrolne mecze na Słowacji 9 i 10 września br. rozegrali II-ligowi koszykarze AZS PWSW MCS Daniel Przemyśl.
Przed przemyskim zespołem jeszcze sporo pracy, przede wszystkim nad przygotowaniem motorycznym i taktycznym.

Ich rywalami były zespoły ze słowackiej ekstraklasy i I ligi. Najpierw, przed południem, 9 września br., podopieczni Macieja Milana spotkali się z ekipą BK 04 AC LB Spisska Nova Ves, która w poprzednim sezonie zajęła 10. miejsce w najwyższej klasie rozgrywkowej na Słowacji. Przemyślanie, którzy wystąpili bez bardzo ważnego ogniwa Artura Mikołajki (sprawy osobiste), ulegli gospodarzom 65:86, ale – zwłaszcza w II połowie – postawili się znacznie wyżej notowanemu rywalowi. Wieczorem tego samego dnia dotarli do Svitu, miasta niedaleko oddalonego od Spisskiej Nova Ves. Tam zmierzyli się z kolei z 6. ekipą poprzedniego ekstraklasowego sezonu na Słowacji BK Iskrą. Scenariusz spotkania był podobny. W pierwszych dwóch kwartach przewaga gospodarzy nie podlegała dyskusji, w dwóch kolejnych było niemal równo. Ostateczni Iskra wygrała 94:58. Obaj słowaccy ekstraligowcy wystąpili w najsilniejszych składach, z Amerykanami, Serbami czy Słoweńcami.
Na trzeci pojedynek wybrali się 10 września br. do Preszowa., by zmierzyć się z I-ligowym BK PU Akademikiem. Tym samym, z którym wygrali tydzień wcześniej u siebie. I tym razem przemyślanie okazali się lepsi, pokonując występującą klasę wyżej drużynę 91:77.