Życie Podkarpackie nr 25/2017 Życie Podkarpackie nr 25/2017

Życie.pl, nr 173/2017, Czwartek 22 czerwca 2017 r., Pauliny i Flawiusza
10 minut, które zabiło marzenia Hensfortu
Nie udało się młodszym o rok koszykarzom Hensfortu Przemyśl zawojować Radomia. W trwającym od 25 do 28 maja br. wielkim finale Mistrzostw Polski U-18 podopieczni Daniela Puchalskiego zajęli 6. miejsce.
Rok młodszy zespół Hensfortu Przemyśl zajął 6. miejsce w finałach Mistrzostw Polski U-18.

Gdzieś – zwłaszcza po kapitalnie rozegranym turnieju półfinałowym – pojawiły się marzenia o przywiezieniu do domu medalu, ale rzeczywistość okazała się brutalna. Dla przemyślan najbrutalniejsze – kto wie czy nie w całej dotychczasowej karierze – okazało się 10 minut meczu z drugiego meczu turnieju z Cracovią 1906 Szkoła Gortata Kraków. 10 minut, które zabiło marzenia…

Już w pierwszym spotkaniu grupowym z WKK Wrocław „coś” w grze młodych przemyślan kulało. Męczyli się na parkiecie, mieli problemy z poprawnym czytaniem gry, podejmowali złe decyzje w ataku. Po pierwszych 20 minutach przegrywali czterema punktami. W drugich stanęli na nogi i można było odnieść wrażenie, iż to zwykłe koty za płoty. To „coś” w dwójnasób zaatakowało w drugim meczu eliminacyjnym. Jeśli jeszcze po I połowie można było mieć nadzieję, że i krakowian uda się wreszcie przemóc, trzecie 10 minut było koszmarem koszykarzy Hensfortu. Niestety, winę za taki a nie inny scenariusz muszą wziąć na klatę. Pozwolili otworzyć się z rzutem z dystansu rywalowi, który wręcz zmiótł ich z parkietu. Przegrane 10 minut 12:41 (!) jeszcze nigdy w karierze nie przytrafiło się zespołowi popularnego „Daniusia”. To zupełnie rozmontowało zespół. Po tym przegranym w bardzo złym stylu meczu było raczej nieosiągalne – choć teoretycznie możliwe – aby młodzi przemyślanie awansowali do pierwszej „czwórki”. Musieli wygrać z bardzo mocnym Exact System Śląskiem Wrocław różnicą 18 punktów. Nie dali rady. Nie dali rady także wygrać pojedynku o 5. lokatę z jednym z kandydatów do medalu Biofarmem Junior Basket Poznań.

Wyniki:

Hensfort Przemyśl – WKK Wrocław 70:57 (18:19, 14:17, 16:10, 22:11), punkty: P. Strzępek 18, B. Kosior 13 (1x3), Sz. Janczak 13, K. Walciszewski 9, M. Kleszcz 8, K. Radoń 6, R. Serwański 2, W. Słaby 1, J. Kucharski 0, Sz. Prusak 0.

Hensfort Przemyśl – Cracovia 1906 Szkoła Gortata Kraków 62:85 (11:16, 16:13, 12:41, 23:15), punkty: K. Walciszewski 16 (2x3), P. Strzępek 13, K. Radoń 11, Sz. Janczak 10 (1x3), B. Kosior 7, M. Kleszcz 5, J. Kucharski 0, Sz. Prusak 0, R. Serwański 0, W. Słaby 0.

Hensfort Przemyśl – Exact System Śląsk Wrocław 53:65 (14:21, 18:17, 10:11, 11:16), punkty: Sz. Janczak 14 (1x3), B. Kosior 9, K. Walciszewski 9, K. Radoń 6, P. Strzępek 6, W. Słaby 4, M. Kleszcz 2, R. Serwański 2, Sz. Prusak 1, J. Kucharski 0.
***
Mecz o 5. miejsce: Hensfort Przemyśl – Biofarm Junior Basket Poznań 62:81 (19:26, 16:25, 13:14, 14:16), punkty: K. Walciszewski 16, P. Strzępek 12, Sz. Janczak 8, R. Serwański 7 (1x3), W. Słaby 7, M. Kleszcz 5, B. Kosior 4, J. Kucharski 3 (1x3), Sz. Prusak 0.