Życie Podkarpackie nr 17/2017 Życie Podkarpackie nr 17/2017

Życie.pl, nr 117/2017, Czwartek 27 kwietnia 2017 r., Zyty i Teofila
Przemyślanie nie dali rady w Opolu
Z 7. miejsca, mimo że do rozegrania pozostała jeszcze jedna kolejka, przystąpią do fazy play-off II-ligowi koszykarze AZS PWSW MCS Daniel Przemyśl. Gdyby udało się im wygrać dzisiaj (26 lutego br.) w Opolu, mieliby jeszcze szanse na walkę o wyższą lokatę…
Grzegorz Płocica (rzuca) był tradycyjnie najskuteczniejszym zawodnikiem AZS PWSW MCS Daniel Przemyśl. W Opolu zdobył 24 punkty, a w cały sezonie przekroczył już barierę 400 punktów.
Nie ma co ukrywać, że personalnie ekipa z Opola jest mocniejsza od przemyślan. Wskazał to prawie cały sezon zasadniczy, w którym akademicy cały czas plasowali się w czołówce tabeli, a z przemyślanami różnie bywało… Podopieczni Macieja Milana nie zważali jednak na kalkulacje, chcieli w historycznej stolicy Górnego Śląska po prostu wygrać. Przez 20 minut prezentowali się na miarę swoich umiejętności i możliwości. Gdyby udało się im tę tendencję przedłużyć na całe spotkanie, to kto wie jakby się ono skończyło.

Zaczęli rewelacyjnie. Pozwolili kompletnie zaskoczonym agresywną grą w obronie gospodarzom rzucili w kwarcie otwarcia ledwie sześć punktów. W 2. min było 0:5 po punktach tradycyjnie dwóch najlepszych zawodników w zespole, czyli Grzegorza Płocicy i Artura Mikołajki („trójka”). W 7. min wynik brzmiał 4:12, a kwartę podsumował drugą celną przymiarką zza linii 6,75 m popularny „Mikołaj”. Opolanie szybko otrząsnęli się z niemocy i błyskawicznie odrobili niemal wszystkie straty. W 12. min, po rzucie za 3 pkt Krzysztofa Chmielarza, było 14:15. Przemyślanie nie zamierzali jednak łatwo sprzedać skóry. Podjęli rękawicę, mimo że w 14. Min Adam Cichoń doprowadził do pierwszego w tym pojedynku remisu 18:18, a za moment K. Chmielarz celnie przymierzył zza łuku i opolanie objęli po raz pierwszy prowadzenie 21:18. W 16. min punktowa przewaga ponownie była po stronie przyjezdnych, kiedy akcją 2+1 popisał się Konrad Strzępek (24:27). Ostatecznie I połowa zakończyła się minimalnym prowadzeniem podopiecznych M. Milana 34:35.
Wyrównana walka trwała jeszcze przez 5 minut III ćwiartki. Zespołowi AZS PWSW MCS Daniel coraz bardziej doskwierał brak skuteczności, w przeciwieństwie do rywala, który wszedł na bardzo wysokie obroty w tym elemencie. W owej 25. min po trafieniu A. Mikołajki było jeszcze 45:41, ale w 27. min już 52:41. Impet gospodarzy próbował zatrzymać Wiktor Majka, godząc ich „trójką”, ale kolejne dwie minuty to run 10:0, po którym w 29. min wynik brzmiał już 62:44. Przed ostatnimi 10 minutami było 62:47 i trudno było sobie wyobrazić, aby nagle scenariusz się odwrócił.
Nie odwrócił się. Opolanie wykazali swoją wyższość w każdym elemencie gry. Rozgrywali szybkie, efektowne akcje, dominowali na deskach, wiele punktów zdobywali spod kosza. Po jednej z takich zagrywek w 34. min trafił Jarosław Pawłowski i miejscowi wygrywali 71:52. Najwyższą przewagą była ta z 37. min, kiedy po raz czwarty w tym pojedynku za 3 pkt trafił K. Chmielarz. Było wówczas 80:58.

Weegree AZS Politechnika Opole – AZS PWSW MCS Daniel Przemyśl 80:62 (6:15, 28:20, 28:12, 18:15)
Punkty: W. Leszczyński 21 (3x3), K. Chmielarz 20 (4x3), A. Cichoń 16 (1x3), J. Pawłowski 12, P. Suda 6, Ł. Nowak 5, P. Majka 0, D. Neżwyckyj 0, D. Orębski 0, A. Richter 0, M. Wierzbicki 0 (AZS); G. Płocica 24 (2x3), A. Mikołajko 17 (3x3), W. Majka 6 (1x3), C. Gumiński 5 (1x3), P. Pandura 3 (1x3), K. Strzępek 3, K. Kuśmierz 2, M. Sajnóg 2, K. Grzegorzak 0, B. Reichert 0 (MCS Daniel).
Sędziowali: Krzysztof Krajewski (Katowice) i Marcin Gandor (Tychy). Widzów: 200.