Życie Podkarpackie nr 12/2017 Życie Podkarpackie nr 12/2017

Życie.pl, nr 86/2017, Poniedziałek 27 marca 2017 r., Lidii i Ernesta
Przemyślanie rozgromili rezerwy MKS Dąbrowa Górnicza
Dzisiejszego (11 grudnia br.) popołudnia koszykarze II ligi rozpoczęli II rundę mistrzowskich zmagań. Zespół AZS PWSW MCS Daniel Przemyśl gościł rezerwy ekstraligowego MKS-u Dąbrowa Górnicza i podobnie jak na inaugurację rywalizacji, rozgromił młodzież ze Śląska.
Grzegorz Płocica (z piłką) zagrał dzisiaj tylko 26 minut. Więcej nie było potrzeby. Zdobył 16 punktów.

Gospodarze nie mieli najmniejszych problemów z wysokim zwycięstwem, rozstrzygając losy spotkania już po I połowie. Przegrywali tylko raz, zaraz na początku spotkania, kiedy za 3 pkt. trafił najlepszy w szeregach gości Łukasz Lewiński. Na prowadzenie miejscowych w pojedynkę wyprowadził Artur Mikołajko, a potem… już poszło. W 5. min było 12:3 i z każdą kolejną minutą podopieczni Macieja Milana zwiększali przewagę. Po 20 minutach wynik brzmiał 50:26 i stało się jasne, że Ślązacy nie będą mieli w tym dniu nic do powiedzenia.

W drugich 20 minutach w szeregach gospodarzy coraz liczniej meldowali się na parkiecie gracze rezerwowi. Zagrali wszyscy i prawie wszyscy zakończyli zawody z jakimś dorobkiem punktowym. Najlepiej zaprezentował się Witold Kuriańczyk, który w 11 minut zdobył 15 punktów przy 100-procentowej skuteczności rzutów z gry. Warto dodać, że swoje pierwsze punkty w barwach AZS PWSW MCS Daniel zdobył niedawno pozyskany z SSK Rzeszów rozgrywający Marcin Sajnóg.

AZS PWSW MCS Daniel Przemyśl – MKS II Dąbrowa Górnicza 83:53 (26:11, 24:15, 17:13, 16:14)
Punkty: G. Płocica 16 (2x3), W. Kuriańczyk 15 (1x3), A. Mikołajko 13 (1x3), C. Gumiński 9, W. Majka 9, K. Strzępek 8, K. Grzegorzak 4, M. Sajnóg 4, J. Łopatowski 3, K. Kuśmierz 2, B. Reichert 0 (MCS Daniel); Ł. Lewiński 14 (2x3), R. Chorab 7 (1x3), Ł. Majchrowski 7 (1x3), A. Niespor 7, A. Skiba 6 (1x3), D. Boryka 4, S. Stępień 3 (1x3), D. Tomczyk 3 (1x3), D. Rajczak 2, M. Bielecki 0, D. Sala 0 (MKS).
Sędziowali: Bartosz Kosmala i Agata Czopor (oboje z Krakowa). Widzów:  150.