Życie.pl, nr 340/2016, Poniedziałek 5 grudnia 2016 r., Kryspina i Saby
Lider za mocny dla przemyślan
Drugą z rzędu porażkę na własnym parkiecie zanotowali koszykarze beniaminka II ligi MCS Daniel Gimbaskets 2 Przemyśl. W niedzielne (8 marca br.) późne popołudnie zasłużenie przegrali z liderem rozgrywek Notecią Inowrocław.
Bartosz Bal (z piłką) w meczu z Notecią był drugim strzelcem zespołu, zdobywając 17 punktów.

Przemyślanie nie prowadzili w tym spotkaniu ani razu. Goście w I połowie byli nie do ruszenia, mimo starań gospodarzy. Niesamowicie dysponowani rzutowo, zwłaszcza zza linii 6,75 m, gdzie zanotowali niespotykaną wręcz 70-procentową skuteczność! W I kwarcie trafili aż 6-krotnie, w II dołożyli jeszcze trzy kolejne „trójki”. Nie do zatrzymanie był Mikołaj Grod, który zdobył w pierwszych 20 minutach aż 22 punkty. Najwyższe prowadzenie Noteci zanotowano w 16. min, kiedy wygrywali już 34:48. Jedynym graczem, który próbował przeciwstawiać się skutecznością po stronie miejscowych był Alexander Machowski (14 pkt. w I połowie). Do końca pierwszy 20 minut beniaminkowi udało się nieco zniwelować straty, a 11 punktów różnicy było najniższą karą z możliwych.
W II połowie – jak było do przewidzenia – przyjezdnym przestało wpadać z taką częstotliwością, ale mimo to cały czas utrzymywali w miarę bezpieczną przewagę. Kto wie, jakby ten mecz się potoczył, gdyby przemyślanie na początku ostatniej ćwiartki wykazali więcej zimnej krwi i koncentracji. Zdołali zniwelować straty do ledwie 5 punktów – 64:69 i mieli aż pięć okazji, aby jeszcze bardziej zbliżyć się do rywala. Zagrali jednak fatalnie w ataku, pozwalając liderowi stanąć na nogach. Ci to wykorzystali i fragment między 31. a 36. min wygrali 12:0 i w na 4 minuty przed końcem było w zasadzie po sprawie – 64:81. Przemyślan – dzięki pressingowi na całym placu – stać było w końcówce na doprowadzenie na ponad półtorej minuty przed końcem do stanu 75:83, ale to było wszystko, na co inowrocławianie im pozwolili.

MCS Daniel Gimbaskets 2 Przemyśl – Noteć Inowrocław 79:91 (24:30, 21:26, 17:13, 17:22)
Punkty: A. Machowski 24 (3x3), B. Bal 17 (3x3), G. Płocica 13, H. Makuch 12, A. Mikołajko 8, W. Majka 5 (1x3), S. Kus 0, K. Strzępek 0 (MCS Daniel); M. Grod 29 (5x3), D. Korólczyk 15 (4x3), K. Michałek 14, D. Słupiński 12, A. Filipak 7 (1x3), K. Maciejewski 4, H. Wierzbicki 4, B. Pochocki 3 (1x3), F. Burdacki 0, K. Kozłowski 0 (N).
Sędziowali: Wojciech Majcherowicz (Katowice), Michał Kuzia (Tychy). Widzów: 150.