Życie.pl, nr 343/2016, Czwartek 8 grudnia 2016 r., Marii i Wirgiliusza
Pierwsza porażka przemyskich koszykarzy u siebie
Dzisiejszego (26 października br.) wieczoru koszykarze II-ligowego AZS PWSW MCS Daniel Przemyśl ponieśli pierwszą porażkę przed własną publicznością w mistrzowskich zmaganiach.
Artur Mikołajko (17 pkt; 15 zbiórek) dwoił i troił, ale wspólnie z partnerami z zespołu finalnie nie dali rady głównemu faworytowi do awansu.

Rywalem podopiecznych Macieja Milana był główny faworyt do awansu do I ligi, zespół R8 Basket Politechnika Kraków. Zespół naszpikowany „gwiazdami”, zawodnikami z I- i ekstraklasowym doświadczeniem na czele z były reprezentantem Polski Michałem Hlebowickim. Mecz miał dwa oblicza. Pierwsze 20 minut należało do gospodarzy, wśród których nie wystąpił Jakub Patoka, a bardzo by się przydał… W 8. min przemyślanie prowadzili już 23:13. Krakowianie cały czas gonili, ale nie byli w stanie zniwelować atutów miejscowych. W 14. min, po trafieniu Cezarego Gumińskiego było 36:26. Ostatecznie I połowa zakończyła się wygraną gospodarzy 40:34.

W drugich 20 minutach krakowianie przejęli już kontrolę nad wydarzeniami, ale do końca nie mogli być pewni swego. Przeważali przede wszystkim dzięki znakomitej skuteczności w rzutach za 3 pkt. Trafienie zza łuku Jakuba Załuckiego w 23. min dało im pierwsze prowadzenie w meczu (44:45). Przed decydującą ćwiartką przewodzili 52:56. Przemyślanom nie można było odmówić sporej ambicji, chęci do gry i woli walki. To dzięki tym przymiotom w 34. min odzyskali przewagę punktową (59:58), po raz ostatni w tym spotkaniu. Kiedy w 38. min ponownie Załucki ukąsił ich „trójką” (68:71), a potem nastąpiła sekwencja niecelnych rzutów i błędów gospodarzy, przyjezdni opanowali sytuację. Na niecałą minutę przed końcem wygrywali 68:73.

AZS PWSW MCS Daniel Przemyśl – R8 Basket Politechnika Kraków 71:77 (25:20, 15:14, 12:22, 19:21)
Punkty: A. Mikołajko 17 (1x3), G. Płocica 15 (1x3), W. Majka 13 (1x3), P. Pandura 12 (1x3), C. Gumiński 10, J. Łopatowski 4, M. Kindlik 0, W. Kuriańczyk 0, K. Kuśmierz 0, B. Reichert 0, K. Strzępek 0 (MCS Daniel); M. Hlebowicki 19, J. Załucki 17 (3x3), J. Dwernicki 15 (4x3), W. Pisarczyk 11 (1x3), P. Stecko 7 (1x3), M. Baran 6 (2x3), J. Derkowski 2, K. Kamecki 0, K. Stalicki 0 (R8).
Sędziowali: Paweł Berdyczko (Ruda Śląska) i Mateusz Skorek (Tarnowskie Góry). Widzów: 150.