Życie.pl, nr 346/2016, Niedziela 11 grudnia 2016 r., Damazego i Waldemara
Znowu słabiuteńki wyjazdowy mecz przemyskich koszykarzy
Po bardzo dobrym, zwycięskim spotkaniu na własnym parkiecie z ówczesnym liderem Polonią Bytom, znowu przyszedł wstydliwy wyjazdowy występ II-ligowych koszykarzy AZS PWSW MCS Daniel Przemyśl. Dzisiejszego (22 października br.) wieczoru przegrali w Gliwicach.
Michał Kindlik (z piłką) w meczu w Rybniku nie zdobył ani jednego punktu, w meczu w Gliwicach dwa.

Wydawało się, że z gliwickimi akademikami podopieczni Macieja Milana mogą śmiało powalczyć o triumf, tymczasem już po 30 minutach nie było żadnych wątpliwości, kto z tego pojedynku wyjdzie z tarczą. Jeśli cokolwiek dobrego o grze podopiecznych M. Milana w Gliwicach można powiedzieć, odnosi się to do początku spotkania. Pierwszy niezły fragment to okres od między 2. a 3. min, który wygrali 0:7 (3. min – 2:7). Do 7. min trwała wymiana ciosów, która doprowadziła do wyniku 16:17. Końcówka kwarty otwarcia była bardzo zła. Goście przegrali ją 9:3, ale nie oznaczało to jeszcze niczego złego. Tym bardziej, że w 14. min przemyślanie potrafili doprowadzić wynik do stanu 28:26. Jeszcze w 16. min było 32:29, ale potem rozpoczął się dramat. Zupełny odwrót, zarówno w ofensywie, jak i defensywie, gdzie przyjezdni pozwalali Ślązakom na niemal wszystko. W 19. min akademicy odskoczyli na 40:29. Katastrofa nastąpiła w trzecich 10 minutach gry. Gospodarze byli lepsi w każdym elemencie koszykarskiego rzemiosła, bo zupełnie zagubieni przemyślanie im na to pozwolili. W 22. min wygrywali 54:39 i z każdą kolejną minutą przewagę powiększali. W 25. min było już prawie 20 punktów różnicy – 62:43. Najwyżej prowadzili w 30. min, wówczas rezultat brzmiał dla przemyślan przerażająco – 72:49. Zdecydowanie było po meczu i fakt wygrania przez gości ostatniej ćwiartki nie zatarł fatalnego wrażenia po całym występie.

AZS Politechnika Śląska Gliwice – AZS PWSW MCS Daniel Przemyśl 84:68 (25:20 18:14, 29:15, 12:19)
Punkty: K. Wąsowicz 22 (2x3), M. Piszczek 15, M. Wąsowicz 14 (2x3), F. Taisner 12 (2x3), D. Pełka 7 (1x3), P. Polczyk 5 (1x3), P. Rybicki 3 (1x3), O. Keller 2, A. Szymański 2, M. Witek 2, P. Krupa 0 (AZS); G. Płocica 23 (3x3), W. Majka 13 (2x3), A. Mikołajko 10, J. Łopatowski 8, C. Gumiński 7, K. Kuśmierz 4, M. Kindlik 2, K. Strzępek 1, K. Grzegorzak 0, W. Kuriańczyk 0 (MCS Daniel).
Sędziowali: Maciej Guzik (Sosnowiec), Marcin Gandor (Katowice). Widzów: 50.