Życie.pl, nr 341/2016, Wtorek 6 grudnia 2016 r., Mikołaja i Emiliana
Przemyślanie nie fiknęli w Rybniku
Pierwszej, w pełni zasłużonej, porażki na II-ligowych parkietach doznali koszykarze AZS PWSW MCS Daniel Przemyśl. Podopieczni Macieja Milana przegrali w Rybniku z tamtejszym MMKS-em, nie mając zbyt wielu argumentów, aby ograć ekipę prowadzoną przez Łukasza Szymika.
Artur Mikołajko (biały strój, na pierwszym planie) znowu pokusił się o double-double (16 pkt; 10 zbiórek), ale było to za mało na rybniczan.
Goście ani razu w tym spotkaniu nie prowadzili. Jedyny remis był tuż przed pierwszym rzutem sędziowskim, inaugurującym zmagania. Po czterech minutach rybniczanie wygrywali 9:2. W 7. min, po punktach Konrada Strzępka zrobiło się 14:10, a minutę później 17:15, po trafieniu Artura Mikołajki. I tak naprawdę to było wszystko dobre w ataku, na co przemyślan było stać w tym pojedynku. W II ćwiartce Ślązacy systematycznie powiększali przewagę. Najwyżej prowadzili w 19. min, kiedy „trójkę” trafił Rafał Królikowski – 43:28. Po emocjach było już w 25. min, bo podopieczni Macieja Milana przez pięć minut byli w stanie rzucić tylko dwa punkty, autorstwa A. Mikołajki. W owej 25. min, kiedy nie pomylił się Edmund Tomko, przewaga rybniczan sięgnęła już 19 punktów – 51:32. Do końca spotkania miejscowi w pełni kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie, a ich trener mógł sięgnąć po głębokie rezerwy. Ta regularna rotacja w składzie pozwoliła przemyślanom w miarę zachować twarz. W 34. min, po trafieniu zza łuku Adama Białdygi MKKS przewodził 60:47. Tym samym odpowiedział C. Gumiński, a w następnej akcji nie pomylił się Grzegorz Płocica, zmniejszając straty do 8 punktów (60:52). Jednak nic więcej goście nie byli w stanie z siebie wydusić.

MKKS Rybnik – AZS PWSW MCS Daniel Przemyśl 68:58 (23:17, 20:13, 10:11, 15:17)
Punkty: Ł. Ochodek 18 (3x3), A. Białdyga 15 (2x3), K. Zieliński 10, R. Grzybek 7, T. Czajkowski 5 (1x3), E. Tomko 4, R. Królikowski 3 (1x3), M. Sidor 3 (1x3), Ł. Piórkowski 2, R. Koczy 1, D. Sikora 0, K. Szczepaniak 0 (MKKS); A. Mikołajko 16 (1x3), G. Płocica 15 (1x3), C. Gumiński 12 (2x3), J. Łopatowski 6, W. Majka 5, K. Strzępek 4, K. Grzegorzak 0, M. Kindlik 0, K. Kuśmierz 0, B. Reichert 0 (MCS Daniel).
Sędziowali: Krzysztof Sokulski (Stalowa Wola), Bartosz Kosmala (Kraków). Widzów: 150.