Życie.pl, nr 339/2016, Niedziela 4 grudnia 2016 r., Barbary i Piotra
Znakomita inauguracja przemyskich koszykarzy
Wysokim wyjazdowym zwycięstwem nad młodym zespołem rezerw ekstraklasowego MKS Dąbrowa Górnicza rozpoczęli dzisiaj (24 września br.) zmagania w II lidze koszykarze AZS PWSW MCS Daniel Przemyśl.
Konrad Strzępek (z piłką) rozegrał w Dąbrowie Górniczej bardzo dobre zawody.

Wyrównana walka w tym pojedynku trwała do 7. min. Gospodarze prowadzili dwukrotnie – w 2. min 2:1 po punktach Adam Niespora i w 3. min 4:3 po trafieniu Arkadiusza Skiby. Jeszcze we wspomnianej 7. min było 9:9 po „trójce” Rajczaka i potem rozpoczął się punktowy odjazd przemyślan. Na prowadzenie wyprowadził ich Grzegorz Płocica, a kwartę otwarcia trzema punktami podsumował Wiktor Majka. W 12. min było już 9:18, kiedy pierwsze punkty w nowych barwach zdobył Jacek Łopatowski, a w 18. min, po jednej z dwóch w całym meczu, celnej „trójce” G. Płocicy – 17:30. Po 20 minutach gry przemyślanie wygrywali 20:32.
Po zabawie było po 5 minutach III ćwiartki, którą goście wygrali aż 11:0. Znakomicie spisywał się wówczas Konrad Strzępek, który zdobył 9 punktów. W 25. min wynik brzmiał 20:43 i przemyślanie mogli spokojnie kontrolować przebieg pojedynku. Przed ostatnimi 10 minutami wygrywali 30:49. Młodzi dąbrowianie nie byli w stanie zrobić jakiejkolwiek krzywdy przeciwnikowi, bo zbyt się spieszyli, zbyt wiele było w ich poczynaniach bałaganu i złych decyzji. W 35. min było 32:55 i zapowiadało się na pogrom Ślązaków. W końcówce znowu z dobre strony pokazał się Wiktor Majka, który celnym rzutem z półdystansu ustalił wynik tego jednostronnego spotkania.

MKS II Dąbrowa Górnicza – AZS PWSW MCS Daniel Przemyśl 36:63 (9:14, 11:18, 10:17, 6:14)
Punkty: Ł. Lewiński 11, D. Rajczak 6 (1x3), A. Niespor 5, A. Skiba 5 (1x3), P. Piszczatowski 4, D. Boryka 2, M. Wit 2, M. Bielecki 1, M. Koćma 0, D. Sala 0, M. Sznajder 0, D. Tomczyk 0 (MKS); G. Płocica 15 (1x3), K. Strzępek 13, W. Majka 12, J. Łopatowski 9, M. Kindlik 5 (1x3), A. Mikołajko 5, C. Gumiński 2, P. Pandura 2, K. Grzegorzak 0, K. Kuśmierz 0, B. Reichert 0 (MCS Daniel).
Sędziowali: Krzysztof Wojna i Bartosz Kosmala (obaj z Krakowa). Widzów: 100.