Życie Podkarpackie nr 22/2020 Życie Podkarpackie nr 22/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 159/2020, Niedziela 7 czerwca 2020 r., Roberta i Wiesława
Opublikowano
Przemyśl
Renata Przemyk zaśpiewa Cohena. [WYGRAJ BILET. Mamy 6]
Niezapomniane piosenki Leonarda Cohena w brawurowym wykonaniu wokalistki Renaty Przemyk usłyszymy na dziedzińcu Zamku Kazimierzowskiego 16 czerwca. Koncert będzie zwieńczeniem tegorocznego cyklu „Muzyczna wiosna na zamku”.

Czerwcowy koncert Renaty Przemyk stanowić będzie zupełnie nowe spojrzenie na Leonarda Cohena. Artystka wykona wszystkie piosenki z płyty Boogie Street, będącej niejako zapisem spektaklu pod tym samym tytułem z jej udziałem, wystawionego na deskach Teatru Starego w Lublinie w 2016 roku.

R. Przemyk podjęła się wykonania dzieł wielkiego poety Leonarda Cohena w przekładzie Daniela Wyszogrodzkiego. Utwory w aranżacjach pianisty Krzysztofa Herdzina brzmią naprawdę niezwykle, stąd możemy liczyć na jedyny w swoim rodzaju, klimatyczny koncert.

Wokalistka przypomni nieco mniej znane szerszej publiczności piosenki Cohena, które – jak sama mówi – „zrobiła” po swojemu, przefiltrowując przez własną duszę i nadając im nowe, interesujące brzmienie. Punktem wyjścia do spektaklu, a potem płyty była książka Book Of Longing, stanowiąca  zbiór wierszy, prozy, rysunków i tekstów piosenek z ostatnich płyt barda.

UWAGA BILETY!

Jeśli chcecie spędzić obiecujący, klimatyczny wieczór z Renatą Przemyk w wyjątkowej scenerii przemyskiego zamku, dzwońcie do nas w poniedziałek, 4 czerwca, o g. 12. Mamy do rozdania 6 pojedynczych, darmowych biletów na czerwcowy koncert.

nr 22/2020
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium