Życie Podkarpackie nr 42/2018 Życie Podkarpackie nr 42/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 290/2018, Środa 17 października 2018 r., Wiktora i Małgorzaty
Opublikowano
Przemyśl
Młodzież z ZSU-HiG w redakcji
W ubiegłym tygodniu w progach naszej redakcji gościliśmy młodzież z Zespołu Szkół Usługowo-Hotelarskich i Gastronomicznych, która postanowiła skonfrontować własne wyobrażenia o pracy w mediach z realiami.
fot. Paweł Bugira
Młodzież z Zespołu Szkół Usługowo-Hotelarskich i Gastronomicznych w redakcyjnych progach. Na zdjęciu z nauczycielką Dorotą Duniewicz-Kufel.

Uczniowie wraz z opiekunką Dorotą Duniewicz-Kufel, nauczycielką marketingu i przedsiębiorczości, przymierzają się do wydawania szkolnej gazety. Na razie w wersji internetowej, ale czas pokaże, czy w przyszłości nie uda się im publikować szkolnych newsów również na papierze. To oczywiście bardziej kosztowne przedsięwzięcie, dlatego póki co postanowili zawęzić swoje działania do sieci i szkolnej strony internetowej.

Młodzi pozyskali sporo cennych informacji o budowie tekstów dziennikarskich, metodach pracy nad słowem pisanym i cyklu pracy w tygodniku. Oprócz kwestii dziennikarskich interesowały ich również sprawy związane z reklamą prasową i internetową oraz fotografią, część z nich kształci się bowiem na profilu technik organizacji reklamy. Mamy nadzieję, że wizyta w ŻP była owocna i zainspiruje uczniów do działań twórczych.

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 42/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium