Życie Podkarpackie nr 25/2018 Życie Podkarpackie nr 25/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 174/2018, Sobota 23 czerwca 2018 r., Wandy i Zenona
Opublikowano
Jarosław, Lubaczów, Przemyśl, Przeworsk
Przedbiegi przed 42. plebiscytem na sportowca roku
Kończy się 2016 r. i jak w większości dziedzin życia wszyscy szykują się do jego podsumowania. W sporcie takie podsumowanie od 41 lat prowadzone było na łamach, najpierw Życia Przemyskiego, a po zmianie tytułu i zasięgu gazety, kontynuowane przez Życie Podkarpackie.
fot. zbiory własne

Na przełomie 2016 i 2017 roku podsumowywać będziemy osiągnięcia sportowe w regionie za ubiegły rok w 42. Konkursie-Plebiscycie Czytelników Życia Podkarpackiego na 10 Najpopularniejszych Sportowców 2016 roku.

Od początku podkreślamy, że jest to konkurs czytelników. W tym określeniu jesteśmy stali od samego początku. Chcemy, aby tak dalej zostało. Czytelnicy, kibice sportowi, ludzie związani ze sportem są z konkursem-plebiscytem od początku do końca. My jako gazeta wypełniamy tylko rolę służebną, organizując i prowadząc imprezę.

Nominujemy

Zaczynamy od corocznej prośby: wszystkich zainteresowanych prosimy o pomoc w ustaleniu listy nominowanych sportowców. 42. konkurs-plebiscyt, podobnie jak rok temu, odbywać się będzie w dwóch kategoriach: „junior” i „senior”. W kategorii „junior” obowiązywać będzie zasada – wiek do 16 lat i miejsce medalowe od szczebla wojewódzkiego wzwyż; w kategorii „senior” – wiek ponad 16 lat i również miejsce medalowe od szczebla wojewódzkiego wzwyż. Zarówno w jednym jak i drugim przypadku nominować można sportowca gier zespołowych (drużynowych), który wyróżnia się w grze swojego zespołu od szczebla rozgrywek wojewódzkich.

Propozycje umieszczenia na liście nominowanych sportowców przyjmować będziemy do 18 grudnia br. W numerze świątecznym, czyli 21 grudnia br., podamy już aktualną listę nominowanych, a gdy nie będzie sprzeciwu lub gdy nie nastąpią uzupełnienia o nazwiska sportowców z osiągnięciami z końca grudnia br., oficjalną listę i rozpoczęcie konkursu-plebiscytu ogłosimy w ostatnim tegorocznym numerze ŻP.

Propozycje można składać SMS pod numerem 7148 z dopiskiem „nominacje” lub w innej dostępnej dla uczestnika formie (telefonicznie na adres redakcji, listownie, do skrzynki redakcyjnej). Nową formą, jaką wprowadzamy w tym roku, to przekazywanie Czytelnikom informacji o propozycjach, które uzyskamy w trakcie nominacji. Przekazywać je będziemy w kolejnych dwóch wydaniach naszego tygodnika – 7 i 14 grudnia br. Czekamy na propozycje.

nr 25/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium