Życie Podkarpackie nr 21/2017 Życie Podkarpackie nr 21/2017

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 147/2017, Sobota 27 maja 2017 r., Jana i Juliusza
Opublikowano
Przemyśl
Pamiętaj koniecznie! Z Internetu korzystaj bezpiecznie!
Wyłoniliśmy zwycięzców naszego konkursu! „Bezpieczny komputer” to wspólna inicjatywa firmy Toya i redakcji Życia Podkarpackiego. Spośród 10 zaproponowanych przez internautów haseł, nasze jury wybrało 10 najciekawszych. Potem już głos należał do Was! To Czytelnicy wyłonili te, które najbardziej przypadły im do gustu.
fot. Aleksandra Nowotyńska
Zwyciężczyni Małgorzata Kazienko-Fall w towarzystwie brata Piotra Dudy, Sylwia Mikuła, dyrektor marketingu ŻP oraz Janusz Kroczek z Przemyskiej Telewizji Kablowej Toya w Przemyślu.
fot. Aleksandra Nowotyńska
– Informację o konkursie znalazł mój mąż Jacek, to był jego pomysł, aby wziąć w nim udział. Bardzo interesuje go bezpieczeństwo w internecie. Sam tworzy strony internetowe, więc to dla niego ważne, aby były dobrze chronione. Poza tym mamy 6-letniego synka Sebastiana, który potrafi już uruchomić komputer i korzystać z internetu, więc ten temat nie jest nam obcy. Rzadko bierzemy udział w konkursach, nie jesteśmy „łowcami nagród” – mówi ze śmiechem zwyciężczyni Małgorzata Kazienko-Fall. 
fot. Aleksandra Nowotyńska

– Ale tym razem nagroda była bardzo atrakcyjna, więc postanowiliśmy spróbować. Korzystałam już z usług Toyi i byłam bardzo zadowolona, więc tym bardziej się cieszę. Miło też będzie mieć dostęp do wszystkich artykułów portalu Życia Podkarpackiego. Oboje z mężem wymyśliliśmy swoje hasła, ale moje okazało się lepsze i udało się! Wygraną będziemy się dzielić – dodaje M. Kozienko-Fall.

 

Nie wszystko złoto, co jest w sieci

Zamierzeniem naszego konkursu było promowanie odpowiedzialnego i ostrożnego korzystania z internetu. – Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta. Zachęcamy do przeanalizowania bezpieczeństwa własnego komputera, a szczególnie zadbajmy o bezpieczeństwo najmłodszych użytkowników internetu – mówi Sylwia Mikuła, dyrektor marketingu ŻP. – Żaden z programów nie daje nam 100-procentowego bezpieczeństwa, ale z pewnością ogranicza ryzyko ewentualnego, skutecznego ataku na nasz system komputerowy. Korzystając z zasobów globalnej sieci, zawsze należy zachować czujność i zdrowy rozsądek – podkreśla Janusz Kroczek z Przemyskiej Telewizji Kablowej Toya w Przemyślu.

fot. Aleksandra Nowotyńska

NAGRODZENI:

I miejsce – Małgorzata Kazienko-Fall – za hasło „Pamiętaj koniecznie! Z Internetu korzystaj bezpiecznie!”

Roczny pakiet internetu TOYAnet 60/12 o wartości 600 zł z nawiązującym do idei konkursu pakietem Bezpieczny komputer oraz roczna elektroniczna prenumerata Życia Podkarpackiego

 

II miejsce – Piotr Duda – za hasło „Nie bądź kretem, świadomie posługuj się internetem”

III miejsce – Maciej Bryzek – za hasło „Nie wszystko złoto, co jest w sieci”

Półroczny pakiet internetu TOYAnet 60/12 o wartości 300 zł z pakietem Bezpieczny komputer oraz roczna elektroniczna prenumerata ŻP

Pozostałych 7 finalistów również nagrodzono roczną elektroniczną prenumeratą ŻP

 

Miło nam poinformować, że zdobywca III miejsca Maciej Bryzek zdecydował się przekazać swoją nagrodę na rzecz wybranego domu dziecka lub potrzebującej rodziny.

 

1 Komentarz
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Adzislawa 82.20.97.146 24.11.2016

A ja mam roczna prenumerate hehehe

nr 21/2017
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium