Życie Podkarpackie nr 21/2018 Życie Podkarpackie nr 21/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 145/2018, Piątek 25 maja 2018 r., Urbana i Grzegorza
Opublikowano
Jarosław
Urzekająca magia fortepianu
Wielka muzyczna uczta, adresowana między innymi do miłośników ambitnej muzyki niszowej, szykuje się w najbliższych dniach w Jarosławiu. W dniach od 7 do 8 marca w sali lustrzanej jarosławskiego Centrum Kultury i Promocji będą rozbrzmiewać bogate artystycznie, uroczyste melodie, przeplatane nieco lżejszym repertuarem.
fot. www.kulturalna.warszawa.pl
W składzie trio wokalno-instrumentalnego na fortepianie wystąpi Gabriela Machowska-Kopietz.

IV Dni Muzyki Fortepianowej im. M. Turzańskiej – bo o nich mowa – rozpoczną się w sobotni wieczór recitalem fortepianowym Aleksandry Czernieckiej. Po nim przed publicznością zaprezentuje się MaGuSz TRIO w składzie: Gabriela Machowska-Kopietz (fortepien), Anna Gut (klarnet), Mateusz Szemraj (gitara), które wystąpi z koncertem W świecie argentyńskiego tanga. Artyści wykonają ambitne, nieczęsto prezentowane utwory, m.in.: La Muerte del Angel, L’ histoire de tango A. Piazzolli czy Al. Galope L. Federico.

W drugi dzień zaprezentowane zostaną nieco lżejsze, a nawet frywolne brzmienia. Odbiorcy usłyszą popularne melodie ze znanych musicali, m.in. West side story czy Skrzypek na dachu. 

Niedzielny koncert, zatytułowany W światłach Broadwayu, wykona trio wokalno-instrumentalne w składzie: Gabriela Machowska-Kopietz (fortepian), Katarzyna Kalisz-Kędziorek (sopran), Piotr Kędziorek (baryton), Piotr Kopietz (narracja). Wspaniałą grą na fortepianie oraz śpiewem artyści przypomną publiczności m.in. pełne liryzmu arie i duety miłosne czy popularne utwory z broadwayowskich musicali. 

Warto dodać, że Dni Muzyki Fortepianowej to impreza będąca kontynuacją festiwalu pianistycznego, który został zorganizowany po raz pierwszy w 2012 roku. Jest ona swego rodzaju hołdem złożonym wybitnej pianistce, Marii Turzańskiej, która swoje dorosłe życie związała z Jarosławiem i była ważną postacią w dziejach miasta.

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 21/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium