Życie Podkarpackie nr 07/2017 Życie Podkarpackie nr 07/2017

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 50/2017, Niedziela 19 lutego 2017 r., Konrada i Arnolda
Opublikowano
Przemyśl
Arlon. Dobrze być w domu!
W piątek, 24 czerwca, w klubie Rutyna odbył się przedostatni koncert w ramach trasy Mimetic Desires Tour 2016, promującej drugą płytę przemyskiego zespołu Arlon. Muzycy po drodze odwiedzili Cieszanów, Łódź, Kraków, Legionowo, Sanok, Chełm i Rzeszów. Występ przed przemyską publicznością sprawił im widoczną radość.
fot. Kamil Jacek Zarański
Arlon to dojrzała kapela, którą Przemyśl może się szczerze pochwalić. Harmonia, klimat i pogłębione, niebanalne brzmienie to określenia pasujące do nich jak ulał.

Arlon to dojrzała kapela, którą – moim zdaniem – Przemyśl może się szczerze pochwalić. Harmonia, klimat i pogłębione niebanalne brzmienie to określenia pasujące do nich jak ulał, ale jest w nich coś jeszcze: naturalność i – choć w przypadku kapeli rockowej może to zabrzmieć dziwnie – ciepło (!). To wszystko razem sprawi,a że po prostu fajnie się ich słucha, niezależnie od tego, jakie mamy muzyczne gusta.

Szczerze...

Pierwszy raz zetknąłem się z muzyką Arlona, kiedy dostałem do zrecenzowania ich drugą płytę. Byłem nieco sceptyczny, bo tak już mam, ale przesłuchawszy całość stwierdziłem, że faktycznie da się tego słuchać, po czym płyta (Mimetic Desires) ugrzęzła na kilka długich tygodni w odtwarzaczu CD w moim samochodzie... (a to rzadko się zdarza, nawet w przypadku moich ulubionych wykonawców). Z każdym kolejnym przesłuchaniem krążek wydawał mi się po prostu coraz lepszy...

Niczego nie udają, bo nie muszą.  Są świetni w tym, co robią i dlatego mogą darować sobie gesty na wyrost i sztuczny patetyzm, charakteryzujący tak wiele, szczególnie młodych, kapel rockowych. Ich naturalny perfekcjonizm doskonale brzmi na płycie, a swoboda i naturalność na scenie sprawiają, że jeszcze lepiej brzmią na żywo... Nie wiem, kiedy następnym razem zagrają w Przemyślu, ale wiem, że szczerze mogę ich polecić.

fot. Kamil Jacek Zarański
0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 07/2017
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium