Życie Podkarpackie nr 21/2018 Życie Podkarpackie nr 21/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 143/2018, Środa 23 maja 2018 r., Iwony i Dezyderego
Opublikowano
Przemyśl
Męski duet na święto kobiet [wejściówka do wygrania]
Magię kameralnej muzyki będzie można poczuć w piątkowy wieczór (6 marca) we wnętrzach przemyskiego zamku. O g. 19 z koncertem „Waleczne Serca”, dedykowanym wszystkim paniom z okazji ich marcowego święta, wystąpi najprawdopodobniej jedyny harfista w Polsce (gra na tym rzadkim instrumencie to domena kobiet) i jeden z niewielu na świecie Michał Zator.
fot. harfista.pl
Michał Zator, znany szerszej publiczności z 5. edycji telewizyjnego programu „Mam Talent”, to najprawdopodobniej jedyny harfista w Polsce i jeden z niewielu na świecie.

Michał Zator znany jest szerszej publiczności z 5. edycji telewizyjnego programu „Mam Talent”. Towarzyszył mu będzie dudziarz Przemysław Wawrzyniak. Wspomniany duet to gwarancja przyjemnego wieczoru przy dźwiękach muzyki celtyckiej w tradycyjnych i współczesnych aranżacjach oraz przebojów muzyki filmowej i popularnej. Warto przyjść i przekonać się, co może powstać z połączenia magicznej harfy, ciekawej barwy męskiego głosu oraz niezwykłego brzmienia, który drugi z wymienionych artystów wydobywa z takich instrumentów, jak: irlandzki flet, dudy szkockie, bodhran czy cajon.

Michał Zator to artysta wielokrotnie zapraszany do współpracy przez polskie filharmonie, posiadający rzetelne wykształcenie muzyczne – z wyróżnieniem ukończył Akademię Muzyczną w Poznaniu. Z kolei dudziarz Przemek Wawrzyniak obecnie współpracuje ze szkockim dudziarzem i kompozytorem Lindsay’em Davidsonem oraz irlandzkim flecistą i poetą Diarmuidem Johnsonem. Połączenie talentu i osobowości obu instrumentalistów oraz ich muzycznych światów w jedną całość stanowi ciekawy eksperyment, a dla uczestniczek tego spotkania z pewnością będzie wyjątkowym przeżyciem.

Uwaga! Wejściówki

Zamkowe Teatralia

PCKiN Zamek zaprasza w piątek, 6 marca, o g. 18 do Zamku Kazimierzowskiego na koncert zatytułowany Waleczne Serca, dedykowany kobietom. Dla pań, ale nie tylko wystąpią Michał Zator – harfa celtycka, śpiew oraz Przemek Wawrzyniak – flet, dudy, bodhran, cajon. Bilety15 zł.  

Dla czytelniczki, która w czwartek, 5 lutego, o godz. 14 dodzwoni się pod numer 16 670 2200 w. 10, mamy podwójne zaproszenie na koncert.

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 21/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium