Życie Podkarpackie nr 25/2018 Życie Podkarpackie nr 25/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 172/2018, Czwartek 21 czerwca 2018 r., Alicji i Alojzego
Opublikowano
Przemyśl
Koncert muzyki klezmerskiej już dziś w muzeum
Koncert zespołu Reisha Trio odbędzie się dziś, 1 kwietnia, w Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej z okazji I Dnia Kultury Żydowskiej.
fot. archiwum organizatora
– Reisha Trio to dynamiczny zespół o dużych aspiracjach muzycznych.  Wszystko zaczęło się od muzyki do spektaklu „Dybuk Rzeszowski” w Teatrze Przedmieście. Po wielkim sukcesie przedstawienia (Warszawa, Kraków, Wadowice) i zdobyciu Nagrody Specjalnej za muzykę na 35. Biesiadzie Teatralnej w Horyńcu Zdroju, młodzi muzycy poszerzyli repertuar o nowe kompozycje klezmerskie. Inspirują się folkiem, muzyką etniczną i bałkańską. Swym brzmieniem nawiązują i czerpią od najlepszych: Nachum Sternheim, Kroke, Nigel Kennedy. Muzycy mają za sobą wiele koncertów, m.in. w Filharmonii Podkarpackiej, na rzeszowskim Rynku (Dni Śródmieścia), w Grand Hotelu w Rzeszowie. W październiku 2014 muzycy zarejestrowali kilka kompozycji w studiu nagraniowym Polskiego Radia Rzeszów – podają organizatorzy.

Zespół tworzą: Jakub Adamski (akordeon), Szymon Tadla (cymbały) i Marek Telwach (skrzypce). 

Koncert odbędzie się w sali audiowizualnej 1 kwietnia, o godzinie 19.00. Bilety w cenie 10 zł do nabycia w holu głównym muzeum. Rezerwacje biletów: tomir.mazur@muzeum.przemysl.pl.
0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 25/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium