Życie Podkarpackie nr 25/2018 Życie Podkarpackie nr 25/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 176/2018, Poniedziałek 25 czerwca 2018 r., Łucji i Wilhelma
Opublikowano
Przemyśl
Metalowa sobota w Forcie XXII
20 bm. na jednej scenie zagrają Nuclear Holocaust, Cerebrum, Excidium i Pandrador. Bilety (10 zł) dostępne w klubie przed koncertem. Start g. 18.30.

NUCLEAR HOLOCAUST

Powstał w kwietniu 2015 w Świdniku. W sierpniu wypuścił demo 'Mutant Inferno' zawierające jedenaście utworów oscylujących wokół gatunków thrash metal, grindcore i punk/crust. które ukazało się na fizycznym nośniku we wrześniu (wydanie własne zespołu), a następnie ukaże się jako 4 way split nakładem Defense Records/MyThrone Promotion w styczniu 2016. Zespół ma na koncie m.in. występy na Mini Merciless East Festival IV w Chełmie, Into the Abyss Festival (m.in. Dead Congregation i Schirenc Plays Pungent Stench) we Wrocławiu, oraz udział w trasie The Insolent Tour u boku Antigama i X, przed sobą koncerty w Irlandii i na Litwie. Obecnie kończy prace nad pełnowymiarową płytą, która ukaże się w czerwcu 2016 roku nakładem Selfmadegod Records. 

„Nuclear Holocaust to po prostu thrash/death/grindowa łupanina z korzeniami zapuszczonymi w punkowej prostocie. Świdniczanie zapierdalają jak babki, gdy w Lidlu rzucą torebki w śmiesznej cenie i w sumie atmosfera jest podobna – agresja, przemoc, szybkość” - Chaos Vault.

EXCIDIUM

Blackened thrash metalowa załoga z Rzeszowa, która od 2007 roku działa na scenie. Zespół ma na koncie kilka wydawnictw, w tym split z bluźniercami z poznańskiego Bloodthirst. Zespół zaliczył koncerty m.in. z Impiety, Kat, Bestial Raids, Witchmaster i wieloma innymi cenionymi hordami.
Ostatnim materiałem jaki dotychczas ukazał się pod szyldem Excidium był mini album "Decimation" (2010). Materiał na debiutancki album zespołu jest już na ukończeniu i podczas koncertu na pewno będzie można poczuć przedsmak tego, co Excidium przygotowywało podczas wydawniczej przerwy.

PANDRADOR

Pandrador to projekt muzyczny stworzony przez gitarzystę Piotra Strusa, basistę Marcina Jagiełę i perkusistę Daniela Chlebusia. Po pewnym czasie do składu dołączyli także wokalistka Izabela Chlebuś oraz gitarzysta Kamil Trojnar. Na początku swojej działalności Pandrador występował jako Offroad. 17 VII 2015 grupa zmieniła nazwę i styl muzyczny na death metal z akcentami inspirowanymi mitologia nordycką. Zespół aktualnie koncertuje oraz komponuje materiał na swoje pierwsze demo.

CEREBRUM

Cerebrum powstało w maju 1991. W tym roku przypada więc 25-lecie działalności załogi z Rzeszowa. W ciągu ponad dwóch dekad aktywności wydali dwie pełnowymiarowe płyty i kilka materiałów demo, a także dzielili scenę z takimi legendami polskiej sceny metalowej jak Kat, Dragon, Pandemonium, Trauma, Kreon i wieloma innymi. Muzyczna ewolucja na przestrzeni lat przesunęła muzykę zespołu od death metalu w stronę agresywnego thrashu. W marcu ukaże się nowa płyta "WRZASKUN" - siedem pieśni człowieczych, które wyrywają z kapci nie tylko Lucypera. Cerebrum jest głodne metalu jak za dawnych lat!

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 25/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium