Życie Podkarpackie nr 16/2018 Życie Podkarpackie nr 16/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 114/2018, Wtorek 24 kwietnia 2018 r., Grzegorza i Aleksandra
Opublikowano
Przemyśl
Najpiękniejsze arie operowe i operetkowe już dziś o 17.30
Centrum Kulturalne w Przemyślu zaprasza na Karnawałową Galę Operowo-Operetkową. Podczas koncertu będzie można usłyszeć najpiękniejsze arie, duety i sceny z oper i operetek w wykonaniu artystów scen europejskich.

W programie znajdą się najsłynniejsze sceny z oper: Traviata, Nabucco, Lakme, Carmen, Don Giovanni, Opowieści Hoffmanna, Porgy and Bess i wiele innych. Magię dawnego Wiednia odkryjemy w najpiękniejszych duetach i scenach z operetek Johanna Straussa i Imre Kalmana. Wykona je zespół Sonori Ensemble, który tworzą artyści operowi z Wiednia, Pragi i Wrocławia: Agnieszka Drożdżewska (sopran, Wrocław), Barbara Spitzer (sopran, Wiedeń), Anna Wilczyńska (sopran, Wrocław), Izabela Strzelecka (mezzosopran, Wrocław), Tomasz Tracz (tenor, Wrocław), Ivo Michl (baryton, Praga).

Jego członkowie aktywnie występują na ważnych scenach Europy, takich jak: Národní Divadlo w Pradze, Opera Kameralna w Warszawie, Opera i Filharmonia Podlaska, Opera na Zamku w Szczecinie, Piccola Opera w Wiedniu i wielu innych. Są ponadto laureatami zagranicznych konkursów wokalnych. Międzynarodowa Grupa Operowa Sonori Ensemble, działająca wcześniej jako Grupa Operowa Sonotrio, istnieje od marca 2012 roku i ma już w swoim dorobku ponad 100 koncertów w kraju i zagranicą.

Gościnnie wystąpi Júlia Grejtáková – słowacka pianistka, korepetytor solistów w operze w Koszycach, od 2014 związana z Operą Narodową w Bratysławie, która organizuje również autorskie projekty operowe, jak: Mosty Európy, Verdi Gala, Emozioni in musica i wiele innych. Koncert poprowadzi Martyna Witowska (Teatr Ad Spectatores, Wrocław). Początek w czwartek, o g. 17.30. Bilety w cenie 50 zł do nabycia w kasie CK oraz pod numerem 16 678 20 09.

1 Komentarz
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
abc 83.28.44.95 01.02.2016

Byłem, szkoda że tak mało imprez tego rodzaju odbywa się w naszym mieście, koncert mało rozpropagowany, sala zapełniona w 50 %, wyszukany repertuar słynnych arii, a Pani Anna Wilczyńska swym głosem urzekła widownie, pozdrawiam cały zespół

nr 16/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium