Życie Podkarpackie nr 24/2018 Życie Podkarpackie nr 24/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 171/2018, Środa 20 czerwca 2018 r., Bogny i Florentyny
Opublikowano
Lubaczów
W krainie opery, operetki i musicalu
Nie tylko do krainy opery i operetki, ale także musicalu przeniósł widzów Miejski Dom Kultury w Lubaczowie. To za sprawą koncertu zorganizowanego w 12. rocznicę nadania tej instytucji imienia Aleksandra Sasa Bandrowskiego.
fot. Archiwum MDK Lubaczów
Na scenie wystąpili śpiewacy: Sabina Olbrich, Rafał Majzner i Igor Maryshkin, którym na fortepianie akompaniowała Katarzyna Rzeszutek.
W koncercie zatytułowanym „W krainie opery, operetki i musicalu” wystąpili: Sabina Olbrich (sopran), Rafał Majzner (tenor) i Igor Maryshkin (baryton), którym na fortepianie akompaniowała Katarzyna Rzeszutek. Koncert prowadziła Małgorzata Jeruzal.
Licznie zgromadzona publiczność w sali widowiskowej MDK mogła usłyszeć fragmenty opery Ignacego Jana Paderewskiego Manru, a także musicalu My Fair Lady, Evita, Over the Rainbow oraz opery Taras Bulba.
Aleksander Sas Bandrowski urodził się w Lubaczowie 22 kwietnia 1860 r. W Krakowie ukończył studia prawnicze, a równocześnie rozwijał uzdolnienia wokalne. Był bardzo cenionym śpiewakiem. Oprócz scen polskich Bandrowski występował za granicą, m.in.: w Berlinie, Wiedniu, Frankfurcie nad Menem, a także w nowojorskiej Metropolitan Opera House oraz Filadelfii, Bostonie, czy Chicago. Aleksander Sas Bandrowski zmarł 28 maja 1913 r. w Krakowie, w wieku 53 lat.
30 listopada 2003 r. jego imię oficjalnie nadano Miejskiemu Domowi Kultury w Lubaczowie. Od tego czasu co roku organizowany jest koncert opery i operetki.
0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 24/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium