Życie Podkarpackie nr 20/2018 Życie Podkarpackie nr 20/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 143/2018, Środa 23 maja 2018 r., Iwony i Dezyderego
Opublikowano
Region, Tryńcza
Kolędy i szopki raz jeszcze
Noworoczny koncert kolęd, który odbył się w galerii „Pod Aniołem”, okraszono wystawą szopek i świątecznych stroików. Chętnych, by pozostać jeszcze chwilę w klimacie Bożego Narodzenia, nie brakowało.
fot. Beata Olejarka
Przybyli na wystawę mieszkańcy podziwiali rękodzieło, a co bardziej zapobiegliwi rozważali już kwestie prezentów choinkowych na Boże Narodzenie 2015, którymi mogłyby być prace pokazane na wystawie.

Motywem przewodnim prac wystawienniczych było oczywiście Boże Narodzenie. Dominowały szopki, stroiki, choinki wykonane z papierowej wikliny, szyszek i piórek, wielobarwne bombki wykonane różnymi technikami, sceny biblijne wyrzeźbione w drewnie, obrazy oraz aniołki z bibuły, masy solnej, tkanin i te zrobione na szydełku. 

fot. Beata Olejarka

Zebrani mieli nie tylko ucztę dla duszy, mogli też podziwiać rękodzieło, które wykonali uczniowie z terenu gminy oraz podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Sieniawie, a także artyści ludowi: Krzysztof Dziamara, Kazimierz Foszczej, Zuzanna Zamorska, Danuta Kata i Z. Sokół. 


Wójt gminy Tryńcza Ryszard Jędruch i Gminna Biblioteka Publiczna w Tryńczy 15 stycznia zorganizowali imprezę, która jeszcze na chwilę miała przywołać atmosferę minionych już świąt. O to, by tak właśnie było, najpierw zadbałyi zespół H&Z z Gniewczyny i formacja „Wiola” z Chodaczowa. 
nr 20/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium