Życie Podkarpackie nr 17/2018 Życie Podkarpackie nr 17/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 115/2018, Środa 25 kwietnia 2018 r., Marka i Jarosława
Opublikowano
Jarosław
Aromatyczny wieczór z muzyką
W sobotę, 25 kwietnia, w sali lustrzanej Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu odbył się koncert z udziałem sopranistek Natalii Cieślachowskiej i Jadwigi Kot, którym akompaniował Jakub Międlar. Melomani usłyszeli tego wieczoru m.in. utwory Fryderyka Chopina, Wolfganga Amadeusza Mozarta, Georgea Friderica Haendela czy Stanisława Moniuszki.
fot. CKiP
Jadwiga Kot i Natalia Cieślachowska zaprezentowały utwory znanych kompozytorów.
Imprezę poprowadził Jacek Ścibor. Koncert rozpoczął chopinowski utwór Życzenie, wykonany przez Jadwigę Kot. Natalia Cieślachowska zaprezentowała z kolei przepiękny utwór M. Karłowicza, zatytułowany Zasmuconej. Obie panie wystąpiły również w duecie. Przypomniano też wiele innych utworów, choćby Sikoreczka świergoli F. Nowowiejskiego czy Duet Kwiatów z opery Lakmé Leo Delibesa.

Prowadzący przybliżał publiczności wykonywane utwory, a na sali unosił się aromat świeżo parzonej kawy, serwowanej przez Restaurację Trattoria. Był to pierwszy koncert muzyki poważnej w takiej formie. Półtoragodzinne spotkanie z muzyką zgromadziło liczną, bo ponad 100-osobową widownię. Z pewnością przyczynił się do tego ciekawy, wiosenny, lekki repertuar i artyści związani z Jarosławiem, Przemyślem i Rzeszowem, którzy występują także na arenie międzynarodowej.

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 17/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium