Życie Podkarpackie nr 24/2018 Życie Podkarpackie nr 24/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 169/2018, Poniedziałek 18 czerwca 2018 r., Marka i Elżbiety
Opublikowano
Przemyśl
Renata Przemyk zaśpiewa Cohena. [WYGRAJ BILET. Mamy 6]
Niezapomniane piosenki Leonarda Cohena w brawurowym wykonaniu wokalistki Renaty Przemyk usłyszymy na dziedzińcu Zamku Kazimierzowskiego 16 czerwca. Koncert będzie zwieńczeniem tegorocznego cyklu „Muzyczna wiosna na zamku”.

Czerwcowy koncert Renaty Przemyk stanowić będzie zupełnie nowe spojrzenie na Leonarda Cohena. Artystka wykona wszystkie piosenki z płyty Boogie Street, będącej niejako zapisem spektaklu pod tym samym tytułem z jej udziałem, wystawionego na deskach Teatru Starego w Lublinie w 2016 roku.

R. Przemyk podjęła się wykonania dzieł wielkiego poety Leonarda Cohena w przekładzie Daniela Wyszogrodzkiego. Utwory w aranżacjach pianisty Krzysztofa Herdzina brzmią naprawdę niezwykle, stąd możemy liczyć na jedyny w swoim rodzaju, klimatyczny koncert.

Wokalistka przypomni nieco mniej znane szerszej publiczności piosenki Cohena, które – jak sama mówi – „zrobiła” po swojemu, przefiltrowując przez własną duszę i nadając im nowe, interesujące brzmienie. Punktem wyjścia do spektaklu, a potem płyty była książka Book Of Longing, stanowiąca  zbiór wierszy, prozy, rysunków i tekstów piosenek z ostatnich płyt barda.

UWAGA BILETY!

Jeśli chcecie spędzić obiecujący, klimatyczny wieczór z Renatą Przemyk w wyjątkowej scenerii przemyskiego zamku, dzwońcie do nas w poniedziałek, 4 czerwca, o g. 12. Mamy do rozdania 6 pojedynczych, darmowych biletów na czerwcowy koncert.

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 24/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium