Życie Podkarpackie nr 20/2018 Życie Podkarpackie nr 20/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 140/2018, Niedziela 20 maja 2018 r., Bernarda i Bazylego
Opublikowano
Przemyśl
Muzyczna petarda NA TAK! Już jutro w Akwarium
Na Tak to zespół bawiący się formą i treścią o oryginalnym i nowoczesnym podejściu do tworzenia muzyki. Zespół doszedł do półfinału 11 edycji Must Be The Music, gdzie został wysoko oceniony i doceniony przez jury oraz wskazany do finału przez Korę.
fot. archiwum zespołu

Jak  sami przyznają, nie wykonują konkretnego stylu muzycznego, traktują go jako narzędzie do wyrażania treści, które uważają za szczególnie istotne. Dlatego u  Na Tak można się doszukać odwołań do popu,  alternatywnego rocka, punka, muzyki klubowej,  krautrocka, jazzu, a nawet muzyki dancingowej. To  elektronika w połączeniu z żywymi instrumentami  (gitara, bas, saksofon). 

„Opowiadamy o świecie, który obserwujemy. Podejmujemy tematy społeczne, choć sprawy kosmosu nie są nam obce. Chcemy mówić o różnicach między bogatymi i biednymi, które dzisiaj są tak ogromne, że jedni i drudzy nie są w stanie się spotkać, o kondycji współczesnego człowieka pochłoniętego zdobywaniem iluzorycznej pozycji wykreowanej przez system. Uważamy, że to chciwość jest przyczyną różnic społecznych i dewastacji planety. My ludzie zapomnieliśmy, że wciąż pozostajemy tylko jednym z wielu gatunków na ziemi" –mówią.

 Członkowie Na Tak to muzycy doświadczeni na  wielu scenach. Mimo iż nie są rockowym zespołem, dotarli do półfinału Jarocin Festiwal Rytmy Młodych 2015, grali na dużej  scenie festiwalu Basowiszcza 2013 i w wielu  większych i mniejszych klubach w Polsce. Mają  świetne przyjęcie na żywo. Koncerty są  energetyczne, a skrupulatnie dopracowane brzmienie łączące elektronikę z żywymi  instrumentami intryguje.

Skład zespołu:

Dorota Krempa – głos, syntezator, teksty

Sebastian Napierała – gitara, syntezator, laptop, saksofon

Piotr Kala – gitara basowa, teksty

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 20/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium