Życie Podkarpackie nr 21/2018 Życie Podkarpackie nr 21/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 146/2018, Sobota 26 maja 2018 r., Filipa i Pauliny
Opublikowano
Jarosław
Ruszyła akcja Kilometry Dobra
Ogólnopolska kampania Kilometry Dobra rozpoczęła się 1 marca 2015 r., a jej finał zaplanowano na 31 maja 2015 r. Inauguracje Kilometrów Dobra w Jarosławiu odbędzie się 4 marca. .

Ogólnopolska kampania  Kilometry Dobra rozpocznie się 1 marca 2015 r., a jej finał zaplanowano na 31 maja 2015 r. W tym dniu, organizacje partnerskie (30 miast w Polsce) podejmą próbę ułożenia nieprzerwanego ciągu z monet o nominale 1 zł w celu pobicia aktualnego rekordu Guinnessa i ustanowienia nowego rekordu Polski. Obecny rekord Guinnessa należy do austriackiej organizacji BG/ BORG Kirchdorf an der Krems, która 9 grudnia 2011 roku, po prawie roku zbierania pieniędzy, ułożyła ciąg o długości 75,24 km, składający się z miliona jednocentówek euro.  Podczas I edycji 2014 r. zebrano łącznie 246 800 zł i ułożono ciąg monet o długości 5,4 km. Pieniądze zostały zebrane przez sześć organizacji  charytatywnych, które brały  wówczas udział w kampanii. Rekord Polski zdobył w ubiegłym roku Caritas Archidiecezji Lubelskiej, który  utworzył ciąg monet o długości 1,8 km (zebrano: 78 593 zł). Ambasadorami akcji była prof. Dorota Segda, prof. Walery Pisarek, Golec Orkiestra, Maciej Kot. Kampania to pomysł Polskiego Stowarzyszenia Fundraisingu z Krakowa.

Nazwa  Kilometry dobra jest symboliczna. „Kilometry”, bo jednym z celów kampanii jest ułożenie odcinka składającego się z monet jednozłotowych i pobicia rekordu Guinnessa. Natomiast „Dobro” ponieważ głównym celem akcji jest pomoc potrzebującym. Wszystkie zebrane podczas tej kampanii pieniądze trafią do klasztoru  sióstr benedyktynek w Jarosławiu, z przeznaczeniem na remont zabytkowego budynku, który będzie mikołajowym przedszkolem im. Jana Pawła II. Przedszkole to będzie na terenie opactwa. Dlaczego nazwa Jana Pawła II to wszyscy wiemy, ponieważ to on mówił ile można zyskać pomagając innym. Natomiast  „mikołajkowe”,  ponieważ przedszkole powstanie na wzgórzu Św. Mikołaja.

Dobro w Jarosławiu

Głównym organizatorem kampanii w Jarosławiu jest klasztor sióstr benedyktynek w Jarosławiu. Natomiast koordynatorką kampanii Kilometrów Dobra w Jarosławiu jest Monika Broszko.  Kampania spotkała się z pozytywnym odbiorem  oraz wielką sympatią mieszkańców Jarosławia i okolic, co mam nadzieję przełoży się na pozyskanie wielu  darczyńców i  wolontariuszy. Od razu dołączył do tej akcji Urząd Miasta w Jarosławiu, Urząd Gminy Jarosław, Starostwo Powiatu Jarosławskiego oraz Centrum Kultury i Promocji  w Jarosławiu. Wszyscy  bardzo mocno zaangażowali się w organizację całego przedsięwzięcia, pomagają i wspierają nas swoją radą. Dołączają się cały czas do tego różne stowarzyszenia, restauracje, szkoły, uniwersytet III Wieku, studenci, grupy muzyczne i teatralne, harcerze i osoby prywatne.  Jestem przekonana, że siła i popularność „Kilometrów Dobra” będzie z roku na rok stale rosła w Jarosławiu. Honorowym patronatem tej kampanii jest także pan Marszałek Województwa Podkarpackiego.

Do akcji może przyłączyć się każdy, kto chce pomagać i czynić dobro. Wystarczy napisać lub zadzwonić (monabr@o2.pl). O akcji można dowiedzieć się na stronach  www.zrob1malykrok lub na stronie ogólnopolskiej www.KilometryDobra.pl . Można nas znaleźć także na Faceboocku „Kilometry Dobra w Jarosławiu”.

4 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
krytykant 31.128.8.72 03.03.2015

Można też oddzielać ziarna maku od piasku...Pożytek będzie podobny. Nazwijmy tę akcję "Tony dobra"...

user
Palmonutka 88.220.123.165 06.03.2015

zapraszamy do obejrzenia filmiku z inauguracji imprezy na której byliśmy jako animatorzy zabaw dla dzieci


user
palmonutka 88.220.123.165 06.03.2015
user
Jan 31.128.9.6 21.04.2015

szczególnie dobrze czuł się Paluch - nikt nie zadawał trudnych pytań o realizacje programu wyborczego , nikt niczego nie chciał załatwić, Super impreza. Mozna sie było wyluzować, a potem z nowymi siłami przyjśd do pracy i zgnębić następnych urzędnikółw tylko dlatego że nie włażą mu do d..

nr 21/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium