Życie Podkarpackie nr 25/2018 Życie Podkarpackie nr 25/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 171/2018, Środa 20 czerwca 2018 r., Bogny i Florentyny
Opublikowano
Symbolicznie, na lata – komunijna biżuteria
Jak co roku w maju, który tradycyjnie jest miesiącem komunijnym pojawia się odwieczne pytanie – co na prezent? Biżuteria i zegarki od lat należą do najchętniej wybieranych podarunków. To ponadczasowe i eleganckie upominki, które upamiętnią ten ważny dzień i na wiele lat będą jego symbolicznym przypomnieniem.

Szlachetne kruszce w eleganckim wydaniu

Biżuteria to piękny, klasyczny prezent. Złota czy srebrna, pod postacią eleganckiego łańcuszka, kolczyków lub skromnej bransoletki, w subtelny sposób wykorzystującej motywy religijne, będzie wartościową pamiątką na długie lata. – W tym roku modne jest połączenie złota białego z żółtym – mówi Zenon Gonera, właściciel Salonów Jubilerskich Gold Lux w Przemyślu. Klienci chętnie kupują dla dziewczynek złote komplety, kolczyki i zawieszki, a dla chłopców bransoletki z płytką, na której można zamieścić okolicznościowy grawer. Cena biżuterii waha się, w zależności od kruszcu i rozmiaru – ładny prosty zestaw można kupić za kwotę od stu złotych wzwyż.

Niezmiennie popularnością cieszą się dewocjonalia, to wspaniała pamiątka tego ważnego wydarzenia. Choć obdarowany 9-latek raczej nie będzie szalał z radości, z pewnością doceni gest, kiedy dorośnie. 

fot. archiwum prywatne
Zenon Gonera

Zenon Gonera, właściciel Salonów Jubilerskich Gold Lux w Przemyślu:

– Jeśli dziecko nie otrzymało łańcuszka na chrzest, warto kupić go na Pierwszą Komunię. Złoty łańcuszek z medalikiem lub krzyżykiem można kupić już za kilkudziesiąt złotych, ale chętniej kupowane są droższe, aby były pamiątką na całe życie.

Dla chłopca zegarek

O ile biżuteria wydaje się oczywistym wyborem w przypadku przystępującej do Pierwszej Komunii Świętej dziewczynki, dla chłopców częściej wybierane są zegarki. – Analogowe lub cyfrowe, typowo komunijne na białych paskach lub bardziej uniwersalne, które sprawdzą się na co dzień – wymienia Z. Gonera. Od kilku lat obowiązkowym dodatkiem do prezentu jest sakralny srebrny obrazek, który towarzyszy dziecku przez całe życie. Natomiast prawdziwym hitem są zamieszczane na odwrocie obrazka płytki z dedykacjami, które wykonywane są indywidualnie na życzenie klienta. Grawerowane dedykacje zamieszczane są również na rewersie medalików, bransoletek i zegarków.

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 25/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium