Życie Podkarpackie nr 21/2018 Życie Podkarpackie nr 21/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 145/2018, Piątek 25 maja 2018 r., Urbana i Grzegorza
Opublikowano
Wynajem busa – kiedy warto postawić na to rozwiązanie?
Istnieje wiele okazji do tego, by wynająć busa. Pojazdy tego typu są poręczne w prowadzeniu i parkowaniu, zapewniają możliwość przewozu większej ilości pasażerów w porównaniu z samochodami osobowymi, a ponadto umożliwiają optymalizację kosztów dłuższej podróży. Na co zwracać uwagę podczas wyboru odpowiedniej oferty oraz jakie opcje będą najbardziej wygodne? Na te i inne pytania odnajdziecie odpowiedź poniżej.
Wynajmując busa oszczędzisz nie tylko czas ale i pieniądze

Wynajem busów to oferta o szerokim zakresie

Busy to ogólna nazwa, która funkcjonuje w języku potocznym i oznacza mikrobusy, czyli niewielkich rozmiarów pojazdy, które służą do grupowego przewozu osób. Najczęściej spotykane modele mogą pomieścić jednocześnie od 9 do 20 pasażerów (nie licząc kierowcy). Ich specyficzne gabaryty pozwalają na sprawniejsze poruszanie się w trudnym terenie (np. po krętych, górskich drogach czy w małych miejscowościach o wąskich ulicach). Dostępne warianty busów do wynajęcia znajdziesz na stronie activetrans.eu.

Jeżeli więc masz w planach poruszanie się tego rodzaju szlakami w towarzystwie kilku bądź kilkunastu osób, to koniecznie skorzystaj z opcji, jaką daje wynajem busów. Zaoszczędzisz sporą sumę pieniędzy w porównaniu do poruszania się kilkoma samochodami osobowymi. Dodatkowo wszystkich będziesz mieć w zasięgu wzroku – doskonała zabawa gwarantowana.

Przestronne wnętrze busa osobowego

Wynajętym busem na imprezę


Jednym z najczęstszych powodów wynajmu busów jest organizacja imprezy okolicznościowej. Ślub, pogrzeb, okrągła rocznica, wieczór kawalerski/panieński oraz inne, ważne powody do spotkań wymagają często odpowiedniego środka transportu. Nieznajomość okolicy, trudność w zorganizowaniu dojazdy we własnym zakresie, niechęć do rezygnowania z szampańskiej zabawy (bycie kierowcą wprowadza liczne ograniczenia) – wszystko to może powodować problemy u zaproszonych gości. Jeżeli chcesz zapewnić im pełen komfort, postaw na wynajętego busa.


Wynajmować busa z kierowcą czy bez?

Pytanie to nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Jeżeli bus będzie posiadał więcej niż 10 miejsc, kierowanie nim wymaga dodatkowych uprawnień. Ponadto inne warunki będzie oferował wynajem busa na tydzień – jeżeli planujesz np. zwiedzić nim kawałek Polski, inaczej przejazd z punktu A do punktu B i z powrotem, np. w związku ze szkoleniem pracowniczym czy transportem gości weselnych.

Wynajmując kierowcę, nie martwisz się o prowadzenie pojazdu, wybór optymalnej trasy czy zmęczenie po podróży. Będąc wyłącznie pasażerem, możesz rozpocząć zabawę już w trakcie podróży. Wybierając opcję wynajmu busa bez kierowcy oszczędzasz prawna pewną sumę pieniędzy, a dodatkowo zyskujesz pełną niezależność w zakresie planowania przejazdu.

Każda z opcji będzie się dobrze sprawdzała w określonych warunkach – tu po prostu trzeba przemyśleć, na czym nam będzie zależało w czasie wyjazdu, na co możemy sobie pozwolić a na co nie. Zasady są jednak proste: porównaj ceny, wybierz odpowiedni model i… ruszaj na spotkanie z przygodą w gronie najbliższych.

Wygodna podróż busem osobowym
4 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
gosiak 87.239.222.99 29.10.2016

Jak ze znajomymi jechaliśmy na tydzień do zakopanego to też wynajęliśmy sobie busa. To duże ułatwienie, bo nie trzeba się przejmować trasą i można bawić bez umiaru, bo nie potrzebny jest niepijący kierowca. Mogę polecić firmę heratrans, są niedrodzy, a kierowca był bardzo miły i wyrozumiały J

user
mania 188.146.20.214 02.02.2017

Ja się bardzo cieszę, że jest taka możliwość wynajmu busa. Sama często z niej korzystam, bo ze znajomymi lubimy podróżwać ;) Najchętniej korzystam z http://sasforrent.pl/flight-item/bus-wieloosobowy/ Jak dla mnie nie ma lepszej wypożyczalni w Zabrzu :)

user
urmian 31.182.203.82 19.03.2017

Ja prowadzę firmę i dosyć często korzystamy z zewnętrznych usług transportowych. Mamy kilku regularnych partnerów, ale przy bardziej nietypowych potrzebach często korzystamy z katalogu firm stąd: https://aleo.com/pl/firmy/logistyka-spedycja-transport albo po prostu wstawiamy zapytanie ofertowe na aleo i firmy same zgłaszają się ze swoimi ofertami. To bardzo fajna opcja na znalezienie sprawdzonych dostawców usług

user
iga 81.43.193.136 04.08.2017

W zeszłym miesiącu siostra organizowała imprezę rodzinną w restauracji pod Rzeszowem i też wynajęliśmy busa z kierowcą ze strony https://www.buslead.pl/ . Podróż wyszła nas dużo taniej i wygodniej, niż jakby każdy z osobna wracał samochodem osobowym ;)

nr 21/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium