Życie Podkarpackie nr 21/2018 Życie Podkarpackie nr 21/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 145/2018, Piątek 25 maja 2018 r., Urbana i Grzegorza
Opublikowano
Wynajem krótkoterminowy samochodu w renomowanej firmie – dlaczego to się opłaca?
Być może kiedyś zdecydujesz się na wypożyczenie auta i wtedy na pewno zadasz sobie podstawowe pytanie – którą wypożyczalnię najlepiej wybrać? Przeważnie, jeśli chodzi o wynajem krótkoterminowy, zdecydowana większość osób decyduje się na ofertę najbardziej korzystną pod względem finansowym. Niestety w branży wypożyczalni samochodów niska cena często idzie w parze z niską jakością oferowanych usług.

Rzetelność firmy podstawą bezpiecznego wynajmu aut


Warto podkreślić, że samochód to środek transportu, dla którego szczególnie ważna jest kwestia bezpieczeństwa, jak również pełnej prawnej odpowiedzialności właściciela. Kiedy decydujesz się na wybór renomowanej wypożyczalni samochodów, możesz być pewnym nie tylko wysokiego standardu auta, ale również jego świetnego stanu technicznego. Liderzy w tej branży są w stanie oferować samochody nowe, których okres użytkowania nie przekroczył 6 czy 12 miesięcy.
Jeśli chodzi o firmy z ugruntowaną pozycją rynkową, to dają one gwarancję rzetelnego podejścia do klienta. Zapewne zdajesz sobie sprawę z tego, że wynajem krótkoterminowy wiąże się z koniecznością podpisywania dokumentów. Często niezbyt uczciwe firmy wykorzystują fakt, iż klient nie jest do końca zorientowany w temacie i oferują mu do podpisania umowę na niezbyt korzystnych warunkach.


Duża liczba placówek wypożyczalni


Gdy zdecydujesz się postawić na sprawdzonego gracza na rynku wypożyczalni samochodów, możesz liczyć na sieć  placówek terenowych zlokalizowanych w rozmaitych miastach. Dzięki temu masz większą dostępność samochodów, a pożyczone auto możesz odstawić w innym miejscu niż to, z którego je bezpośrednio wypożyczałeś. Jest to bardzo dobra wiadomość dla tych osób, które nie będą potrzebowały samochodu w miejscu docelowym i nie chcą niepotrzebnie płacić za wydłużony wynajem. Rozwiązanie takie łączy nie tylko wygodę, ale również i oszczędność.

Zadowolona klientka wypożyczalni samochodów


Wynajem krótkoterminowy i programy lojalnościowe


Przeważnie wychodzi się z założenia, że większe wypożyczalnie samochodów prezentują stawki znacznie wyższe niż mniejsze punkty. Niemniej jednak, kiedy weźmiemy pod uwagę oferowane standardy tak usług, jak i pojazdów, to trudno jest tutaj mówić o tym, że ceny są sztucznie kreowane.

Warto podkreślić, że renomowane firmy wynajmujące auta cenią sobie lojalność swoich klientów i oferują im specjalne programy, dzięki którym ci mogą liczyć na zniżki i rabaty. Co więcej, rabaty te nie muszą koniecznie dotyczyć usług wypożyczalni, ale firm i branż partnerskich takich jak hotele, lotniska, restauracje itd. Wtedy też, po dokładnym podsumowaniu wszystkich kosztów okazuje się, że cena, która na początku wydawała się wysoka, jest całkiem rozsądna. Więcej na temat wynajmu krótkoterminowego <tutaj>


Znajdź swoją wypożyczalnię


Najlepiej wybierać jest oferty, wykorzystując internet, i kierować się opiniami innych użytkowników, którzy korzystali z usług wybranej placówki. Nie brakuje w sieci dobrych recenzji i sugestii odnośnie najlepszych wypożyczalni, więc powinno to pomóc w wyrobieniu sobie zdania i podjęciu właściwej decyzji, której nie będziemy później żałować.
6 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
prom 91.239.152.150 02.08.2016
Zdecydowanie się opłaca. Zwłaszcza wówczas gdy odzyskujemy kaucję ;)
user
Turek 77.253.178.50 25.10.2016
Nie jestem przekonana do wynajmu krótkoterminowego, no chyba, że jesteśmy na wakacjach. O wiele bardziej opłaca się wynajem długoterminowy samochodu, gdyż ceny wynajmu rozpoczynają się od 300zł/msc (np. w Leasetake). Poza tym płacimy stałą miesięczną ratę, nie obchodzi nas serwisowanie, ubezpieczenie, a nawet wymiana opon - płacimy tylko za paliwo.
user
Zee 217.76.125.108 17:12:28 27-10-2016

Taka opcja, że tylko się tankuje jest droższa, ale i tak mnie w leasetake wychodzi taniej niż leasing i mam nowy samochód, a nie 5 letni.

user
marta 188.146.0.176 09:50:27 12-04-2018

kojarzysz czy jest możliwość długoterminowego wynajmu aut na terenie warszawy? a może słyszałeś coś o firmie http://WynajemSamochoduWarszawa.PL 

user
corka 5.172.234.45 26.03.2017

Moim zdaniem lepiej jest kupić sobie samochód. To jest zdecydowanie lepsze. Możecie wziąc sobie samochód w leasing, tutaj są dość korzystne warunki https://kredyt123.pl/leasing , ktoś może już korzystał i chce się pochwalić super furą?

user
aga56 188.146.0.100 08:29:12 16-04-2018

nie sądzisz, że aspekt wynajmu również jest korzystny dla wynajmującego? słyszałaś o https://carfree.pl/ jak według mnie wygląda to ok

nr 21/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium