Życie Podkarpackie nr 49/2019 Życie Podkarpackie nr 49/2019

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 341/2019, Sobota 7 grudnia 2019 r., Marcina i Ambrożego
Opublikowano
Lodowe kostki pełne smaku
Czy wiesz, że przygotowując zapasy na zimę, możesz w ciekawy sposób wykorzystać foremki na lód do napojów? Zamrozisz w nich m.in. szpinak i jarmuż, ulubione zioła czy owoce, a nawet wino! Takie rozwiązanie jest nie tylko praktyczne, ale i oszczędza sporo czasu.

• Umieść w pojemniku na lód świeże zioła i zalej je oliwą z oliwek. Dzięki temu powstaną aromatyczne kostki, które w każdej chwili będziesz mogła dodać do dań mięsnych, sosów i warzyw z patelni.

• W ten sposób zamrozisz również szpinak czy jarmuż. Liście wypłucz, zblanszuj i posiekaj lub rozdrobnij blenderem. Papkę wymieszaj z odrobiną wody i przełóż do foremek. Takie kostki sprawdzą się jako podstawa sosów i zup oraz dodatek do dań z makaronem.

• Podobnie postępuj z owocami. Zamrożone w ten sposób np. truskawki (uprzednio umyte i zmiksowane) wykorzystasz do koktajli czy deserów.

• Bywają potrawy, do których trzeba dodać odrobinę wina. Co zrobić, żeby nie musieć za każdym razem otwierać nowej butelki? Wystarczy wlać wino do foremek na lód, zamrozić, a później sięgać po nie w razie potrzeby.
0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 49/2019
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium