Życie Podkarpackie nr 17/2017 Życie Podkarpackie nr 17/2017

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 121/2017, Poniedziałek 1 maja 2017 r., Józefa i Filipa
Opublikowano
Porady 25-latka, czyli o efektywność nauki języka obcego
Nie mam talentu do języków obcych, więc jak mogą opanować angielski czy niemiecki? Czy nauczę się szybko mówić? Taki pytanie słyszą nauczyciele wszystkich szkół językowych.

Jest na to odpowiedź i są sposoby, by rzetelnie opanować język obcy.

– Po pierwsze należy wyraźnie ustalić cel i konsekwentnie do niego dążyć małymi krokami. Następnie zaufać szkole językowej o długoletniej tradycji i dokładnie zapytać o jej osiągnięcia. Unikać wszystkich „eksperymentów” powstających na rok lub dwa i cytujących z Internetu opisy metodyczne. A przed wszystkim wybrać taki kurs, który kończy się zewnętrznie ocenianym certyfikatem. Wszystkie inne formy sprawdzania nabytej wiedzy to zwykłe wprowadzanie słuchaczy w błąd – zaznacza Beata Zawada, dyrektor Ośrodka Nauczania Języków Obcych Miteinander, który w tym roku obchodzi swoje 25 urodziny.

Efektywność nauki mierzy się certyfikatem?

Świadczą o tym choćby akty prawne czy regulaminy uczelni, urzędów, firm. Certyfikat językowy to dokument, który dla ucznia i rodzica jest wymiernym i czytelnym dowodem, że lata nauki nie poszły na marne.

– Jest taka instytucja Telc z siedzibą we Frankfurcie, która jako jedyna opracowała przejrzysty system egzaminów międzynarodowych dla wielu języków. W Przemyślu znajduje się jego centrala – ONJO Miteinander. Przeszkoliliśmy i przeegzaminowaliśmy ponad 800 uczniów. Wśród naszych słuchaczy zdawalność egzaminów na poziomach B1, B2, C1 wynosi 98 procent, a w ostatnich 4 latach 100 procent. Poziomy B2 i C1 oznaczają zdobycie najwyższych umiejętności i kwalifikacji językowych. Dążcie do nich – zachęca B. Zawada.

1 Komentarz
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
nadpit 83.18.50.10 19.09.2016

Czy nie ma w redakcji nikogo, kto zrobiłby przyzwoitą jakościowo fotkę?

Sonda
Weźmiesz udział w Bike Town 2017?
  • Tak, to świetna impreza
  • Jeszcze nie wiem
  • Nie, mam inne plany
nr 17/2017
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium