Życie Podkarpackie nr 22/2020 Życie Podkarpackie nr 22/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 157/2020, Piątek 5 czerwca 2020 r., Walerii i Bonifacego
Start Styl Życia Kuchnia Inne Kasztany jadalne na dwa sposoby
powrót do listy
Kasztany jadalne na dwa sposoby
Życie poleca

Kasztany jadalne na dwa sposoby

Kategoria: Inne
poziom: Łatwy
Kasztany jadalne można przygotowywać na kilka sposobów, wedle upodobań. Gotowane czy pieczone będą zdrową i smaczną przekąską. Małe kasztany bardziej nadają się do ugotowania, a te większe do upieczenia w piekarniku.
Składniki
  • kasztany jadalne
  • sól
  • liść laurowy
  • miód
Przygotowanie

Kasztany umyć, osuszyć i naciąć wypukłą stronę na krzyż. Następnie przełożyć do garnka, zalać wodą i pozostawić na co najmniej 30 minut. Pływające na powierzchni odrzucić – najprawdopodobniej są uszkodzone lub robaczywe. Do jedzenia nadają się tylko żółte kasztany – można je lekko posolić lub zjeść na słodko polane miodem. Ciemne są zepsute i należy je wyrzucić.Pieczone:
Wyjęte z wody kasztany osuszyć, przełożyć na blachę wypukłą stroną do góry. Piekarnik rozgrzać do temperatury 180°C. Na dnie piekarnika postawić naczynie żaroodporne z gorącą wodą. Kasztany piec ok. 25 minut, aż łupinka przy nacięciach się otworzy. Obierać od razu gorące. Należy ściągnąć łupinkę łącznie ze znajdującą się pod nią gorzką skórką. Podawać od razu na ciepło.


Gotowane :
Dodać 1 – 2 łyżeczki soli i liść laurowy (opcjonalnie). Następnie gotować kasztany ok. 30 – 40 minut (im większe tym dłużej). Po ugotowaniu zostawić kasztany w wodzie, aby lekko ostygły. Zjadać prosto z wody, obierając palcami łupinkę i ściągając gorzką błonkę.

Podobne przepisy:
Ciasto z orzechami
Ciasto z orzechami Mamy teraz sezon na orzechy. Warto to wykorzystać, bo orzechy włoskie dostarczają ... Kategoria: Ciasta i torty
poziom: Łatwy
Ciasto Rafaello [Kuchnia u Bietki]
Ciasto Rafaello [Kuchnia u Bietki] Dzisiaj zapraszam na pyszne ciasto z kokosem. Słodkości to moja ulubiona dziedzina ... Kategoria: Ciasta i torty
poziom: Łatwy