Życie Podkarpackie nr 21/2018 Życie Podkarpackie nr 21/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 145/2018, Piątek 25 maja 2018 r., Urbana i Grzegorza
Opublikowano
Lubaczów, Łówcza
Plener w urokliwym miejscu
Po raz siedemnasty w ginie Narol odbył się plener malarsko-fotograficzny. W tym roku miejscem spotkania młodych artystów była Łówcza – urokliwie położona wieś nad potokiem o tej samej nazwie.
fot. Narolskie Centrum Informacji
Plener co roku organizowany jest pod hasłem „Czyste środowisko w oczach dziecka”. Młodzież pod okiem nauczycieli plastyki i artystów uczestniczy w warsztatach plastycznych tworząc różnymi technikami obrazy architektury i przyrody...
Organizatorzy pleneru i warsztatów, czyli Grzegorz Wajs, Konrad Kopczacki, Wiesław Ciećka i Krzysztof Świętojański zapraszają uczniów z kilkunastu szkół gimnazjalnych w województwie. W tegorocznym spotkaniu wzięli udział uczniowie: Zespołu Szkół Plastycznych im. Stanisława Wyspiańskiego w Jarosławiu pod opieką Tomasza Potuczko, Zespołu Szkół Publicznych w Młodowie pod opieką Roberta Pałczyńskiego, Zespołu Szkół w Starym Dzikowie pod opieką Bogdana Ozimka. Narolską gminę reprezentowali uczniowie: Zespołu Szkół w Łukawicy pod opieką Wiesława Ciećki, Zespołu Szkół w Rudzie Różanieckiej pod opieką Grzegorza Wajsa oraz Gimnazjum im. Bohaterów Września 1939 r. w Narolu pod opieką Konrada Kopczackiego.
Na plener co roku zapraszani są uznani artyści, którzy mistrzowskim okiem czuwają nad pracą młodzieży, udzielając fachowych rad i wskazówek. Po raz kolejny na plener do Narola przyjechali: Barbara i Marek Maczugowie, Elżbieta i Henryk Góranowie, oraz Elżbieta i Brunon Lemkowie, a także Andrzej Opak i Czesław Ams którzy są stałymi uczestnikami tego wydarzenia.
0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 21/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium