Życie Podkarpackie nr 25/2018 Życie Podkarpackie nr 25/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 174/2018, Sobota 23 czerwca 2018 r., Wandy i Zenona
Opublikowano
Przeworsk
Karpackie Biennale Grafiki Dzieci i Młodzieży
Karpackie Biennale to konkurs odbywający się co 2 lata w innym kraju. Łączy młodzież z Polski, Ukrainy, Węgier, Rumunii i Słowacji. W tym roku odbył się po raz ósmy, a gospodarzem był Przemyśl.
fot. ZS Gniewczyna Łańcucka
Aleksandra Kubrak (z lewej) i Wiktoria Majkut (z prawej) wraz ze swoim opiekunem Markiem Kozakiem.

25 maja 2015r. w Centrum Kulturalnym w Przemyślu odbyło się posiedzenie Komisji Konkursowej. Jury w składzie: Gyongy Csilla (Węgry), Oleg Bolug (Ukraina), Jozef Makariv (Słowacja), Helena Piaskowska (Polska) ogłosiło werdykt, który okazał się wielkim sukcesem Polaków, a dokładnie uczniów ZS Gniewczyna Łańcucka. Narodową  Nagrodę Ukrainy  otrzymała uczennica Aleksandra Kubrak z klasy VI b. W tej samej kategorii wiekowej została również wyróżniona inna uczennica tejże klasy – Wiktoria Majkut. W finale konkursu znalazła się także praca graficzna (linoryt) autorstwa Piotra Powroźnika z VI b. Opiekunem grupy młodych artystów jest Marek Kozak. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 27 czerwca 2015 r. w Galerii 12 w Centrum Kulturalnym w Przemyślu.

Uczestnicy konkursu poprzez klasyczne grafiki jak druk wypukły, druk wklęsły czy inne techniki, odzwierciedlają emocjonalny i rzeczywisty świat w tworzących przez siebie pracach. 

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 25/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium