Życie Podkarpackie nr 26/2020 Życie Podkarpackie nr 26/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 187/2020, Niedziela 5 lipca 2020 r., Karoliny i Antoniego
Opublikowano
Jarosław, Lubaczów, Przemyśl, Przeworsk, Region
#kultura w kwarantannie – czyli największy w Polsce wirtualny dom kultury
Stan epidemii! Postawieni w nowej rzeczywistości artyści nie mogą się dzielić sztuką bezpośrednio. Odbiorcy współuczestniczyć. Marazm i stagnacja. Dystopia spełniona? Do czasu! Nadeszło pogotowie kulturalne. Inicjatywa z maleńkiej podkarpackiej wsi zrzeszyła tysiące.

Nie znasz jeszcze Gorajca? Sięgnij po mapę i przejedź palcem po lubaczowszczyźnie. Z tej sielankowej krainy do świata płynie wiele dobra – nie od dziś. I to tu, w miejscowości z kilkoma domostwami, wymyślono sposób na to, jak ocalić zainfekowaną kulturę. W czasach pandemii potrzeba pankultury.

Koncerty, wernisaże, prelekcje, spektakle przeniesiono z zamkniętych sal, pustych muzeów i świecących pustkami kin do internetu. Aby je dzielić, stworzono platformę wymiany myśli zrzeszającą tłumy bez wychodzenia z domu. „Kultura w kwarantannie” to najnowsza inicjatywa Marcina Piotrowskiego, radnego, wodzireja, animatora kultury, szefa Festiwalu Kultury Pogranicza „Folkowisko”.

Lek na duchowe katusze

Cierpisz, ponieważ nie możesz wyjść z przyjaciółmi na koncert czy do kina? Zamknięty w domu szukasz inspiracji? Nie marnuj czasu, naucz się czegoś nowego, odkryj niszowych artystów, podpatrz nietuzinkowe hobby i zintegruj się w sieci. Coraz więcej placówek kultury i platform internetowych udostępnia swoje zasoby za darmo.

Podpowiedzi znajdziesz właśnie w grupie (założona 13 marca – do dziś zrzeszyła już 47,5 tysiąca grupowiczów!), na nowo powstałym fanpage’u i kanale youtube #kultura w kwarantannie. Przejrzyj linki do inicjatyw gwarantujących wartościowe spędzenie czasu we własnych 4 kątach – ale w doborowych, wirtualnym towarzystwie.

Niebawem:
26 marca – Łukasz Sabat
1 kwietnia –  Żmij

***

Duchowa strawa na wynos 

Rozmowa ŻP

O inicjatywie #kultura w kwarantannie rozmawiamy z jej pomysłodawcą Marcinem Piotrowskim.


Jak ruszyła ta kulturalna kula śnieżna?  (...)

#kultura w kwarantannie – czyli największy w Polsce wirtualny dom kultury
fot. Aleksandra Nowotyńska
Marcin Piotrowski
artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
0 Komentarzy
Szanowni Państwo,
wokół tematu koronawirusa pojawia się wiele plotek. Do nas również docierają różne informacje, które staramy się weryfikować i potwierdzić oficjalnie albo nieoficjalnie, ale z niemal 100-procentową pewnością. Nie jest to niestety łatwe i zależne od nas. Natomiast nie będziemy pisać tekstów opartych na „ktoś coś powiedział”, bo to jedynie rodzi niepotrzebny chaos i panikę. A teraz potrzebne są spokój i przestrzeganie zasad. Niczego nie ukrywamy i o wszystkim będziemy RZETELNIE informować!
Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy pod artykułami, mimo to prosimy serdecznie o powstrzymanie się od powielania w nich pogłosek. Bądźmy odpowiedzialni! Prosimy naszych Czytelników również o to, by polegali jedynie na ZWERYFIKOWANYCH informacjach.
Redakcja
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 26/2020
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium