Życie Podkarpackie nr 20/2018 Życie Podkarpackie nr 20/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 141/2018, Poniedziałek 21 maja 2018 r., Wiktora i Tymoteusza
Opublikowano
Przemyśl
Komediowe tony, poezja Hemara, jazz w najlepszym wydaniu...
Za nami ostatnie spotkanie tegorocznej edycji jesiennych „Zamkowych Teatraliów”. Tym razem Przemyskie Centrum Kultury i Nauki „Zamek” zaprosiło widzów m.in. na spektakl Pół na pół w reżyserii Wojciecha Malajkata. W komedii przesyconej czarnym humorem Piotr Polk oraz Piotr Szwedes wcielili się w role przyrodnich braci pragnących śmierci własnej matki.
fot. Tomasz Beliński
Życie: trzy wersje – spektakl autorstwa znakomitej francuskiej dramatopisarki Yasminy Rezy w reżyserii Jerzego Schejbala.

Teatr Sensacji ze sztuką Pół na pół zagościł na zamkowej scenie 4 listopada br. Reżyser Wojciech Malajkat sięgnął po współczesną komedię hiszpańską – przewrotną, pełną niespodziewanych zwrotów akcji, błyskotliwych dialogów i wreszcie czarnego humoru. Czego chcieć więcej?

Komediowe tony

Pół na pół to jedna z wielu propozycji przygotowanych w ramach „Zamkowych Teatraliów 2016”. Jak co roku organizatorzy umożliwili przemyskiej publiczności obcowanie z rozmaitymi gatunkami scenicznymi. Obejrzeliśmy m.in. tragikomedię Życie: trzy wersje w reżyserii Jerzego Schejbala. Aktorzy – Olga Sawicka, Martyna Trawczyńska, Sławomir Pacek i Jerzy Schejbal zaprezentowali trzy opowieści, będące (jak zapowiada tytuł) różnymi wariantami tego samego zdarzenia – kolacji z udziałem dwóch małżeństw. Życie rodzinne oraz losy zawodowe bohaterów okazały się uzależnione z jednej strony od czynników zewnętrznych (moralności i postaw osób trzecich), z drugiej – od woli przezwyciężania barier, które tkwią w nich samych, w ich umysłach. Widzom ukazano człowieka takim, jakim ów jest – pełnego skrajnych emocji, napięć wewnętrznych, skrywanych żali, ambicji. 
fot. Tomasz Beliński
Grażyna Auguścik oraz kwartet, z którym artystka występuje od lat: Rob Clearfield (piano), Matt Ulery (bas), John Kregor (gitara), Jon Deitemyer (perkusja).
artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 20/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium