Życie Podkarpackie nr 20/2018 Życie Podkarpackie nr 20/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 143/2018, Środa 23 maja 2018 r., Iwony i Dezyderego
Opublikowano
Przemyśl
Wielka sztuka na deskach CK. Tristian i Izolda
Już 8 października (najbliższa sobota, g. 18) Centrum Kulturalne w Przemyślu zaprasza na pierwszą transmisję spektakli nowojorskiego teatru The Metropolitan Opera w jakości HD.

Zainteresowani będą mogli obejrzeć „Tristiana i Izoldę” – poruszający dramat muzyczny R. Wagnera, opowiadający historię miłości silniejszej niż wszelkie zobowiązania, przysięgi, a nawet śmierć, która przyobleczona została w niezwykłą muzykę.

Inscenizację w ujęciu Mariusza Trelińskiego można było obejrzeć już w czerwcu br. w Warszawie. W obsadzie nowojorskiego spektaklu znajdą się gwiazdy najwyższego formatu: m.in. Nina Stemme i René Pape. Amerykańska premiera przedstawienia to ogromny sukces  polskiego reżysera. W Przemyślu tym wydarzeniem zainaugurowany zostanie jesienny cykl „Transmisje i retransmisje w kinie Centrum”. W ramach przedsięwzięcia będzie można, nie ruszając się z miasta, uczestniczyć w wielu znaczących projektach kulturalnych. Przemyskie CK w październiku, listopadzie i grudniu będzie transmitować spektakle baletowe z Teatru Bolszoj w Moskwie, opery z nowojorskiej The Metropolitan Opera, przedstawienia teatralne z londyńskiego Royal National Theatre, a także wystawy najwybitniejszych artystów malarstwa z najważniejszych muzeów na całym świecie.

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 20/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium