Życie Podkarpackie nr 24/2018 Życie Podkarpackie nr 24/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 169/2018, Poniedziałek 18 czerwca 2018 r., Marka i Elżbiety
Opublikowano
Region
95 procent absolwentów WSPiA znajduje pracę po studiach
MNiSW opublikowało najbardziej obiektywny „ranking” uczelni wyższych w Polsce. WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa to uczelnia po której 95 procent absolwentów znajduje pracę. Takie wyniki pokazują dane opublikowane przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
fot. WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa

Uczelnia od kilku lat utrzymuje się na pozycji lidera wśród uczelni niepublicznych kształcących na kierunku „prawo”. Może także pochwalić się wysoką zdawalnością egzaminów aplikacyjnych. To wszystko sprawia, że WSPiA jest jedną z najlepszych uczelni niepublicznych w Polsce kształcących na kierunkach „administracja”, „zarządzanie”, „bezpieczeństwo wewnętrzne” oraz „prawo”.

Absolwenci na rynku pracy

Z badań Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego (przeprowadzonych na podstawie danych o zatrudnieniu udostępnionych przez ZUS) jednoznacznie wynika, że aż 95 procent absolwentów studiów II stopnia (magisterskich) w WSPiA znalazło zatrudnienie po studiach. Raport pokazuje także, że absolwenci studiów II stopnia w WSPiA radzą sobie zdecydowanie lepiej niż absolwenci AGH (89% pracujących), Uniwersytetu Warszawskiego (86%) i UJ (85%).

fot. WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Absolwenci pracujący po studiach II stopnia – wykres.


W przypadku jednolitych studiów magisterskich na kierunku „prawo” 93 procent absolwentów WSPiA znalazło pracę (pierwsze miejsce w regionie). Bardzo ważne jest też to, że według danych MNiSW średni czas poszukiwania pracy przez absolwentów WSPiA wynosi około 2-óch miesięcy po zakończeniu studiów.
Takie wyniki badań Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego to doskonała wiadomość i prognoza na przyszłość dla studentów i kandydatów na studia w WSPiA. Należy pamiętać, że „ranking” MNiSW oparty jest na danych gromadzonych przez ZUS, a więc najbardziej obiektywnych wskaźnikach dotyczących zatrudnienia absolwentów uczelni wyższych.

 


Więcej informacji na temat raportu znajdziesz na tej stronie


Raport możesz pobrać stąd


Doskonali na aplikacji

WSPiA kolejny raz może pochwalić się dobrymi wynikami zdawalności egzaminów na wybrane aplikacje. Wśród absolwentów studiów niestacjonarnych, WSPiA zajęła wysokie 4. Miejsce w Polsce, a pierwsze na Podkarpaciu. Z kolei wśród uczelni, z których do egzaminu przystąpiło poniżej 300 zdających, absolwenci WSPiA zajęli 5. miejsce w Polsce, wyprzedzając m.in. Uniwersytet SWPS czy Akademię im. Koźmińskiego.

Warte podkreślenia jest to, że absolwentka kierunku „prawo” w WSPiA uzyskała jeden z najlepszych w Polsce wyników z egzaminu aplikacyjnego wśród ubiegłorocznych absolwentów. Sylwia Środoń w teście na aplikację notarialną zdobyła aż 142 punkty na 150 możliwych.

Dowiedz się więcej na ten temat – kliknij!

fot. WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Dobry kierunek.

Lider w kształceniu prawników

Jak wynika z opublikowanego przez Dziennik Gazetę Prawną X rankingu Wydziałów Prawa WSPiA to również trzecia w Polsce niepubliczna uczelnia kształcąca prawników. WSPiA utrzymała swoją pozycję lidera po raz czwarty zajmując miejsce na podium.

W rankingu wzięto pod uwagę 30 wydziałów Prawa z całej Polski (17 publicznych i 13 z uczelni niepublicznych). WSPiA okazała się lepsza m.in. od Uniwersytetu SWPS czy Krakowskiej Akademii im. Modrzewskiego.Warto zaznaczyć, że w stosunku do ubiegłego roku WSPiA uzyskała prawie 20 punktów więcej, łącznie zdobywając ich aż 78,5. Autorzy rankingu bardzo wysoko ocenili kadrę naukową WSPiA i zdawalność absolwentów na wybrane aplikacje. W tych dwóch kategoriach WSPiA zajęła II miejsce. Bardzo dobre oceny zyskała także, jakość i siła kształcenia w WSPiA (III miejsce).

Porównując zdobyte punkty ranking Dziennika Gazety Prawnej wskazuje, że kierunek „prawo” w WSPiA jest najlepszy na Podkarpaciu.

Dowiedz się więcej, kliknij!


Czekamy na ciebie w naszym biurze rekrutacyjnym przy ul. Cegielnianej 14 w Rzeszowie.

Zapraszamy także na stronę naszą stronę: www.wspia.eu


 
fot. WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
nr 24/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium