Życie Podkarpackie nr 31/2020 Życie Podkarpackie nr 31/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 218/2020, Środa 5 sierpnia 2020 r., Marii i Stanisławy
Opublikowano
Region, Brzozów
Pijany kierowca spowodował kolizję i uciekł
Ponad dwa promile wykazało badanie alkomatem u mieszkańca Brzozowa, który spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia.

Do kolizji doszło w minioną niedzielę. –  Około godz. 16, do dyżurnego brzozowskiej komendy wpłynęła informacja o kolizji drogowej, do której doszło na ul. Moniuszki w Brzozowie. Skierowani na miejsce funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna kierujący fiatem włączając się do ruchu zderzył się z toyotą, której kierowca skręcał w lewo. Sprawca kolizji uciekł z miejsca. Funkcjonariusze natychmiast podjęli za nim pościg. – informuje KPP Brzozów.

Szybko ujęto sprawcę stłuczki. Samochód odpowiadający zgłoszeniu, zaparkowany przy jednej z pobliskich posesji był widocznie uszkodzony, co wskazywało na możliwy udział  w zdarzeniu drogowym. Właściciel pojazdu, 47-letni mieszkaniec Brzozowa, ostatecznie przyznał się do winy.   Został zatrzymany i odprowadzony do policyjnego aresztu. Za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu  oraz spowodowanie kolizji drogowej odpowie przed sądem.

– Za jazdę w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę grzywny, karę ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2 oraz zakaz prowadzenia pojazdów. Kierowcy nie ominie również kara za spowodowanie kolizji – informuje KPP Brzozów. 

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 31/2020
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium