Życie Podkarpackie nr 20/2018 Życie Podkarpackie nr 20/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 141/2018, Poniedziałek 21 maja 2018 r., Wiktora i Tymoteusza
Opublikowano
Przeworsk
Po otwarciu autostrady kierowcy wreszcie odetchnęli
20 lipca otwarto ostatni odcinek autostrady A4 z Rzeszowa do Jarosławia. To długo wyczekiwany moment zarówno dla setek przejeżdżających przez Przeworsk kierowców, jak i samych mieszkańców miasta.
fot. Barbara Chmura
Podczas otwarcia odcinka autostrady A4 nastąpiła zmiana organizacji ruchu w Gorliczynie. Kierowcy jadący drogą wojewódzką W835 od strony Przeworska w kierunku Sieniawy mieli wcześniej pierwszeństwo przejazdu, obecnie ustawiony jest tam znak „STOP” i pierwszeństwo przejazdu mają pojazdy, które opuszczają autostradę.
Przeworskie drogi, szczególnie stara krajowa „czwórka”, jedynie w niedziele mogły odpocząć od natłoku samochodów. W dni robocze, w godzinach szczytu było prawdziwe oblężenie. Kierowcy nie mieli innego wyjścia, jak tylko cierpliwiestać w korkach, które w dużej mierze tworzone były przez auta ciężarowe. Po godzinach szczytu „czwórka” wcale jednak nie pustoszała. Po 20 lipca sytuacja bardzo się zmieniła, co dostrzegli chyba wszyscy użytkownicy przeworskich dróg.
fot. zbiory własne
P.o. rzecznika prasowego KPP w Przeworsku, mł. asp. Renata Jaremko.„Jeszcze na początku lipca br. duży ruch tranzytowy i lokalny powodował paraliż komunikacyjny Przeworska. W godzinach szczytu przejazd przez miasto był dla kierowców prawdziwym wyzwaniem.”– Jeszcze na początku lipca  duży ruch tranzytowy i lokalny powodował paraliż komunikacyjny Przeworska. W godzinach szczytu przejazd przez miasto był dla kierowców prawdziwym wyzwaniem. Musieli stać w kilkukilometrowych korkach.  Zdenerwowani (...)
artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
3 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
ja 188.191.200.110 31.08.2016

teraz korki tworzą się na skrzyżowaniu od strony Kańczugi zwłaszcza po godz. 15 no i jak zwykle od strony Sieniawy. powinni teraz o kilka sekund wydłużyć światła na drodze Kańczuga-Sieniawa

user
maciej 176.221.123.169 02.09.2016

Kierowcy odetchnęli ci jadący czwórką,ale  jadący od strony Sieniawy i Kańczugi jak stali tak stoją,jadąc od strony Kańczugi stałem na czerwonym a na czwórce pusto! Może ktoś wreszcie ruszy mózgiem i przestawi czasy zmiany świateł,czy to takie trudne? wystarczy zbadać natężenie ruchu.

user
gość 83.24.67.84 19:13:13 11-09-2016
Jak kierowcy "śpią" na skrzyżowaniu to będą korki. Zielone świeci dobrą chwilę, a nikt nie rusza. Traci się cenne sekundy zielonego światła. Powinny w tym czasie przejechać z trzy, cztery samochody, a rusza dopiero pierwszy. O dynamice ruchu tutejszych kierowców nie będę nawet mówił, bo to pojęcie dla nich obce-jazda na wolnych obrotach silnika.  Później oczywiście wjeżdżają na wczesnym czerwonym blokując skrzyżowanie. Warto byłoby ruszyć mózgiem i wykorzystywać inne skrzyżowania do przedostania się na drugą stronę 94-ki, która jest prawie pusta. Nie wszyscy jadą tranzytem DW835 z Sieniawy do Kańczugi lub odwrotnie.
nr 20/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium