Życie Podkarpackie nr 16/2018 Życie Podkarpackie nr 16/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 110/2018, Piątek 20 kwietnia 2018 r., Czesława i Agnieszki
Opublikowano
Przemyśl
23 tys. zł do wzięcia na własny biznes. Pieniądze trafią do kilkudziesięciu kobiet
Przedsiębiorcza i zaradna. Jeśli należysz do takich kobiet, możesz liczyć na finansowy zastrzyk, pomocny w założeniu własnej firmy. Rekrutacja do pierwszego etapu projektu „Czas na przedsiębiorcze kobiety” rusza już 5 września.
fot. ze zbiorów własnych
Do wzięcia jest nie tylko 23 tys. na start. Dodatkowo beneficjentki projektu otrzymają po 1600 zł miesięcznego wsparcia pomostowego przez pierwszy rok prowadzenia działalności.

Do wzięcia jest nie tylko 23 tys. na start. Dodatkowo beneficjentki projektu otrzymają po 1600 zł miesięcznego wsparcia pomostowego przez pierwszy rok prowadzenia działalności. Objęte zostaną też: szkoleniem z zakresu rozpoczynania i prowadzenia działalności gospodarczej, doradztwem w zakresie opracowania biznes planu i bieżącego prowadzenia firmy. By stać się uczestniczką projektu „Czas na przedsiębiorcze kobiety”, należy spełniać łącznie określone kryteria: być osobą bezrobotną lub bierną zawodowo, mieć ukończone 30 lat, zamieszkiwać na terenie województwa podkarpackiego. Termin składania formularzy rekrutacyjnych upływa 16 września br. Można je składać w dni robocze w biurze projektu – Przemyskiej Agencji Rozwoju Regionalnego (P. Skargi 7/1, pokój 34, 2. piętro) w godzinach od 8 do 16. Pierwszy etap rekrutacji obejmował będzie ocenę formularzy zgłoszeniowych, drugi – rozmowę z doradcą zawodowym oraz test badający predyspozycje przedsiębiorcze kandydata.

Zarówno w pierwszej, jak i w drugiej edycji projektu (wrzesień br. i maj 2017 r.) zakwalifikowane zostaną do niego 42 kobiety.

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 16/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium
Sonda
Czy popierasz obniżenie wynagrodzeń posłom, wójtom, prezydentom miast, burmistrzom, starostom oraz ich zastępcom o 20%?
  • Tak – wszystkim wymienionym
  • Tylko posłom
  • Tylko samorządowcom
  • Nie, wynagrodzenia są proporcjonalne do wkładu pracy
  • Nie mam zdania