Życie Podkarpackie nr 03/2017 Życie Podkarpackie nr 03/2017

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 21/2017, Sobota 21 stycznia 2017 r., Agnieszki
Opublikowano
Region, Łańcut
Pijany kierowca jechał chodnikiem
Kierujący oplem młody mężczyzna wjechał na chodnik uszkadzając ogrodzenie posesji. Na widok policji zatrzymał samochód na środku drogi, po czym razem z pasażerem wziął nogi za pas. Nie uciekł daleko. Usłyszał już zarzuty.

– W ub. piątek, po godz. 23, dyżurny łańcuckiej komendy otrzymał informację o nietrzeźwym kierującym, jadącym ul. Kościuszki w Łańcucie. Z relacji świadka wynikało, że na jego pas ruchu wjechał opel i się zatrzymał. Zgłaszający chcąc uniknąć zderzenia, zjechał na przeciwległy pas ruchu i powiadomił policję. W tym czasie z samochodu wysiadło dwóch młodych mężczyzn i zaczęło uciekać w boczne uliczki miasta – informuje KPP w Łańcucie.

Ustalono, że kierujący oplem 23-letni mieszkaniec Kosiny jechał całą szerokością drogi, wjeżdżał na pobocze a nawet na chodnik uszkadzając ogrodzenie posesji. Funkcjonariusze policji zatrzymali kierowcę oraz ustalili pasażera, również 23-latka.  Po skontrolowaniu stanu trzeźwości okazało się, że w organizmie kierowcy jest ponad 2 promile alkoholu. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz wysoka grzywna.

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 03/2017
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium
Sonda
Czy zwiększona liczba kamer monitoringu sprawia, że czujesz się bezpieczniej?
  • Tak
  • Nie