Życie Podkarpackie nr 21/2018 Życie Podkarpackie nr 21/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 143/2018, Środa 23 maja 2018 r., Iwony i Dezyderego
Opublikowano
Region, Łańcut
Pijany kierowca jechał chodnikiem
Kierujący oplem młody mężczyzna wjechał na chodnik uszkadzając ogrodzenie posesji. Na widok policji zatrzymał samochód na środku drogi, po czym razem z pasażerem wziął nogi za pas. Nie uciekł daleko. Usłyszał już zarzuty.

– W ub. piątek, po godz. 23, dyżurny łańcuckiej komendy otrzymał informację o nietrzeźwym kierującym, jadącym ul. Kościuszki w Łańcucie. Z relacji świadka wynikało, że na jego pas ruchu wjechał opel i się zatrzymał. Zgłaszający chcąc uniknąć zderzenia, zjechał na przeciwległy pas ruchu i powiadomił policję. W tym czasie z samochodu wysiadło dwóch młodych mężczyzn i zaczęło uciekać w boczne uliczki miasta – informuje KPP w Łańcucie.

Ustalono, że kierujący oplem 23-letni mieszkaniec Kosiny jechał całą szerokością drogi, wjeżdżał na pobocze a nawet na chodnik uszkadzając ogrodzenie posesji. Funkcjonariusze policji zatrzymali kierowcę oraz ustalili pasażera, również 23-latka.  Po skontrolowaniu stanu trzeźwości okazało się, że w organizmie kierowcy jest ponad 2 promile alkoholu. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz wysoka grzywna.

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 21/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium