Życie Podkarpackie nr 25/2018 Życie Podkarpackie nr 25/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 174/2018, Sobota 23 czerwca 2018 r., Wandy i Zenona
Opublikowano
Region
Trwa akcja „Ostatni weekend wakacji 2016”
Od wczoraj trwają policyjne działania "Ostatni weekend wakacji 2016". Na drogi wyjechało więcej policjantów drogówki w radiowozach oznakowanych i nieoznakowanych.
fot. archiwum policji

Funkcjonariusze skupiają uwagę na utrzymaniu płynności ruchu na głównych węzłach komunikacyjnych oraz drogach wylotowych z aglomeracji miejskich. Tam, gdzie będą się tworzyły korki policjanci będą podejmować ręczną regulację ruchem.

Policjanci kontrolują trzeźwość kierowców i prędkość pojazdów. Zwracają uwagę na: brawurową jazdę, nieprawidłowe wyprzedzanie, nieustąpienie pierwszeństwa, jazdę bez zapiętych pasów bezpieczeństwa, rozmawianie przez telefon komórkowy podczas jazdy i przejeżdżanie na czerwonym świetle.

Pierwszy dzień ostatniego weekendu wakacji 2016 roku rozpoczął się nieszczęśliwie. W piątek w 13 wypadkach rannych zostało 15 osób. W Rzeszowie zginął pieszy, a w powiecie stalowowolskim życie na drodze straciło dwóch rowerzystów. W ubiegłym roku, podczas trzech dni trwania akcji "Ostatni weekend wakacji 2015", na drogach naszego województwa doszło do 17 wypadków, w których 21 osób zostało rannych, nikt nie zginął. Policjanci zatrzymali 57 nietrzeźwych kierujących.

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 25/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium