Życie Podkarpackie nr 20/2018 Życie Podkarpackie nr 20/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 142/2018, Wtorek 22 maja 2018 r., Julii i Heleny
Opublikowano
Przemyśl
Funkcjonariusze-bohaterowie wyróżnieni przez ministra [WIDEO]
Pięciu funkcjonariuszy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej spotkało się z Ministrem Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariuszem Błaszczakiem. Zostali wyróżnieni za ratowanie życia i zdrowie innych ludzi często ryzykując swoim.
fot. NwOSG
Funkcjonariusze zostali wyróżnieni za ratowanie życia i zdrowie innych ludzi, często ryzykując swoim.
fot. MSWiA

- Bardzo serdecznie Wam dziękuję, (…) że reagujecie zawsze wtedy, gdy widzicie, że inni potrzebują pomocy, a takie postawy trzeba pokazywać – mówił podczas spotkania (24 sierpnia) w Ministerstwie Mariusz Błaszczak. Wyróżnienia i podziękowania od Ministra SWIA otrzymali: mł. chor. SG Piotr Gac (Placówka SG w Stuposianach), który uratował w czerwcu tego roku tonącą dziewczynkę oraz por. SG Zbigniew Mikus (PSG w Horyńcu – Zdroju), st. chor. SG Maciej Sopel, st. chor. Rafał Dec oraz st. chor. szt. Dariusz Mach (wszyscy trzej z Placówki SG w Lubaczowie), którzy pomogli w styczniu br. kobiecie poszkodowanej w wypadku. Była w szoku i sama nie wydostałaby się z samochodu. Po odwróceniu pojazdu funkcjonariuszom udało się ja wyciągnąć i udzielić pierwszej pomocy.

Wyróżnieni strażnicy graniczni przyznali, że ani przez chwilę się nie zastanawiali nad udzieleniem pomocy, była to ich naturalna reakcja i nie czują się w żaden sposób bohaterami.

W spotkaniu z ministrem uczestniczył również Komendant Główny Straży Granicznej ppłk SG Marek Łapiński. - Chciałbym podziękować funkcjonariuszom, którzy nie tylko w służbie potrafią pokazać, że noszą mundur i są z tego dumni, ale poza służbą też dokonują bohaterskich czynów – powiedział do funkcjonariuszy.

fot. MSWiA
0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 20/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium