Życie Podkarpackie nr 16/2018 Życie Podkarpackie nr 16/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 112/2018, Niedziela 22 kwietnia 2018 r., Leona i Łukasza
Opublikowano
Przemyśl
Paser z Krakowa
Ponad 1000 paczek papierosów przewoził taksówką mieszkaniec Krakowa. Mężczyzna wpadł podczas kontroli Służby Celnej w Przemyślu.

– 10 sierpnia, około godziny 20 na ulicy Rogozińskiego w Przemyślu celnicy zatrzymali do kontroli taksówkę – informuje Iwona Rzeźniczek z tutejszej Izby Celnej. – Funkcjonariusze poprosili kierowcę o otwarcie bagażnika i znajdujących się tam bagaży. Ten poinformował, że są one własnością klienta, którego właśnie wiezie na przemyski dworzec kolejowy. Był to mieszkaniec Krakowa, który dobrowolnie otworzył torby.  Przewoził w nich 1010 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Wyjaśnił, że nabył je od nieznanego mu mężczyzny w jednej z przemyskich noclegowni. Zapłacił 6 tysięcy złotych i miał je dostarczyć do Krakowa. Za przewiezienie towaru obiecano mu zapłatę w wysokości 50 groszy za każdą paczkę. Ostatecznie stracił całość i usłyszał zarzut paserstwa celnego – dodaje.

Służba Celna przypomina, że kto nabywa, przechowuje, przewozi, przesyła lub przenosi wyroby akcyzowe lub opakowania z tymi wyrobami stanowiące przedmiot czynu zabronionego lub pomaga w jego zbyciu albo ten towar przyjmuje lub pomaga w jego ukryciu, a rodzaj, ilość lub wartość wskazują na zamiar wprowadzenia go do obrotu, podlega karze grzywny albo karze pozbawienia wolności do lat 3.

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 16/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium
Sonda
Czy popierasz obniżenie wynagrodzeń posłom, wójtom, prezydentom miast, burmistrzom, starostom oraz ich zastępcom o 20%?
  • Tak – wszystkim wymienionym
  • Tylko posłom
  • Tylko samorządowcom
  • Nie, wynagrodzenia są proporcjonalne do wkładu pracy
  • Nie mam zdania