Życie Podkarpackie nr 21/2018 Życie Podkarpackie nr 21/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 143/2018, Środa 23 maja 2018 r., Iwony i Dezyderego
Opublikowano
Jarosław, Radawa
Zawierucha w Radawie
Turystyczna Radawa, miejscowość, do której przyjeżdża z roku na rok coraz więcej szukających odpoczynku, od strony niezwiązanej z wakacyjnym relaksem już taka spokojna nie jest. Cześć jej mieszkańców na czele z sołtysem organizuje referendum w sprawie odwołania wójta Wiązownicy. Inni sprzeciwiają się temu i rozpoczęli starania o odwołanie sołtysa.
fot. Roman Kijanka
Baner ze sprzeciwem zawisł nad wjazdem do ośrodka wypoczynkowego. Sołtys uważa, że stoją za tym protestem ludzie związani z wójtem.

Radawa to dość szybko, jak na lokalne warunki, rozwijająca się miejscowość wypoczynkowa. Więcej w niej letników niż stałych mieszkańców. Tysiące ludzi przyjeżdżają na organizowane w sezonie imprezy w Gminnym Ośrodku Wypoczynku i Rekreacji. Oferta corocznie jest poszerzana i miejscowość już nie kojarzy się tylko z zalewem i mikroklimatem, ale z bogatymi propozycjami spędzenia czasu. Powstają kolejne domki letniskowe. Jednak rozwój miejscowości, który powinien cieszyć jej mieszkańców i władze gminy, bo przynosi im dochody, spokój w Radawie zaburzył. Zaczęło się od sprzedaży działek mienia komunalnego. Potem pojawiły się kolejne problemy, aż doszło do stworzenia komitetu i wszczęcia inicjatywy referendalnej. Pięć osób z Bogusławem Adamcem, sołtysem Radawy, na czele i poparciem grupy mieszkańców złożyło wniosek do Komisarza Wyborczego w Przemyślu o przeprowadzenie referendum w sprawie odwołania wójta. Obecnie trwa sprawdzanie list osób popierających tę inicjatywę. Jak twierdzi sołtys Radawy, zebrano około tysiąca podpisów. To oznacza, że jeśli komisarz nie zakwestionuje list, do referendum dojdzie. Ten krok spotkał się z protestem i część mieszkańców Radawy złożyła wniosek do Rady Gminy Wiązownica o wszczęcie procedury odwołania sołtysa. Rada wniosek przyjęła i 21 sierpnia odbędzie się w Radawie głosowanie (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
6 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
polityk 46.101.197.155 20.08.2016

Kolejny tendncyjny artykuł,ilu jeszcze dziennikarzy wójt kupi ? żałosne i niesmaczne nie kupię juz nigdy zycia podlkarpackiego

user
radaw 81.161.203.97 20.08.2016

Tak to bywa gdzie rządzi wójt, proboszcz i komendant

user
wczasowicz 85.248.227.164 21.08.2016

I co pismaki wójt przegrał z sołtysem Radawy.Napiszcie teraz artykuł jak wójt przegrał referendum w Radawie.

user
żenada 31.128.8.200 21.08.2016

Kampania alkoholowa zrobiła swoje, drobne pijaczki poszły głosować i jest kilka głosów do przodu...nie ma się z czego cieszyć, to tylko świadczy o desperacji sołtysa i spółki

user
piwosz 31.128.8.69 22.08.2016

 co to  za idiota pisze że referendum było między sołtysem  a wójtem. referendum dotyczyło sołtysa i mieszkańców. tak naprawdę ci przegrani są wygrani chyba sołtys nie ślepy i widzi,ze większość  mieszkańców go niechce a większość dlatego ,ze na chwile obecna są po zagranicami kraju i bardzo ubolewają. a jego kampania a zwłaszcza wczorajsze wybory to wielka chała i strumienie lejącego się alkoholu  tzw. krupniok  a  na dodatek pijani wyborcy,którzy sami komentują ze dzięki ich glosom sołtys tyle co się prześlizgnął. a jeden z nich powiedział  ze nawet będą mieli płacone co miesiąc pobory. a tak ogólnie  przyjdzie chwila , ze się zachłystną  i zwymiotują.

i na koniec mała dygresja  sołtysie niemów  nigdy a na pewno do prasy, ze twoje wybory są demokratyczne. bo jak sam doskonale wiesz ze one z demokracja  nie maja nic wspólnego a tym bardziej większością  głosów .


user
pit 31.128.8.243 22:15:12 23-08-2016

jesteś żałosny z tym twoim płaczem, wójt dostał kopa od mieszkańców Radawy a  na jesieni dostanie kopa od mieszkańców gminy.

nr 21/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium